„Kaspersky Lab“ išleido atnaujintą pašto serverių apsaugos sprendimo versiją „Kaspersky Security“, skirta „Linux Mail Server“. Tarp patobulinimų – išplėstos valdymo galimybės ir apskritai padidintas produkto, kuris jau spėjo pademonstruoti išskirtinius rezultatus nepriklausomuose testavimuose (patikrinimuose), efektyvumas.
Naujoji versija „Kaspersky Security“, skirta „Linux Mail Server“ visiškai integruota su „Kaspersky Security Network“ debesų saugumo sistema, tad realiuoju laiku gaunama informacijos apie naujausias ir mažai žinomas grėsmes. Atnaujinti nepageidaujamos korespondencijos mechanizmai, pavyzdžiui, netikrų (angl. „phishing“) atakų aptikimo galimybės. Dabar tokie laiškai, kurie anksčiau galėjo prasprūsti pro šlamštalaiškių filtrą, bus blokuojami. Dėl papildomų filtro nustatymų administratoriai galės blokuoti arba riboti masiškai siunčiamus laiškus (taip pat ir siunčiamus korporatyviniais adresais) – taip bus sumažintas bendras tinklo srautas, o darbuotojai negaiš laiko.
„Kaspersky Security“, skirta „Linux Mail Server“ sprendime įgyvendinti nauji laiškų turinio analizės ir tinklo adresų aptikimo metodai, leisiantys nustatyti, ar nuorodos laiškuose nenukreipia į kenkėjiškus tinklalapius arba pavojingus failus. Tai labai svarbu ir virusų plėtros resursų lankytojams – taikant naują „Kaspersky Lab“ technologiją kiekviena nuoroda bus patikrinta dėl saugumo, o esant reikalui, toks laiškas bus užblokuotas.
Papildomai išplėsta produkto valdymo sistema. Pirmą kartą „Kaspersky Security“, skirta „Linux Mail Server“ gali būti prijungtas prie centrinio „Kaspersky Security Center“ pulto, kuris suteikia prieigą valdyti visus „Kaspersky Lab“ apsaugos mechanizmus korporatyvinio tinklo viduje. Naująjį sprendimą prijungus prie vieningo pulto, tinklo administratoriams suteikiama galimybė centralizuotai kontroliuoti pašto serverių blokinį, valdyti licencijas ir gauti pranešimus apie problemas. O įprastiems administravimo būdams pirmenybę teikiantiems vartotojams išsaugoti prieš tai naudoti valdymo mechanizmai – per interneto sąsają ir terminalą su komandine eilute detalesniems nustatymams.
Be išvardytų patobulinimų, į produktą įdiegta pažangiausia technologija „ZETA Shield“. Ją taikant aptinkamos ir neutralizuojamos kenkėjiškos programos, nukreiptos į pažeidžiamas teisėtų priedų vietas – paplitusi tikslinių atakų taktika. Euristiniai „ZETA Shield“ mechanizmai skenuoja duomenų srautus, įskaitant laiškų priedus, siekiant nustatyti tipinius kodo fragmentus, kuriuos apgavikai naudoja eksploatuodami pažeidžiamas programinės įrangos vietas, taip nustatomos naujos ir nežinomos kenkėjiškų programų modifikacijos.
„Dėl plataus „Kaspersky Security“, skirta „Linux Mail Server“ funkcionalo ir patikimumo šis sprendimas populiarėja tarp bendrovių, turinčių didelę pašto serverių apkrovą, tarp „Linux/FreeBSD“ administratorių, tarp interneto tiekėjų ir didelių valstybinių institucijų. Dabar produktas apsaugo ir nuo nepageidaujamos ir dažnai pavojingos korespondencijos, o jį integravus su „Kaspersky Security Center“ galima gauti papildomų priemonių pašto serveriams administruoti. Mūsų sprendimą įdiegusios bendrovės užtikrina skaidrų pašto srautą“, – pabrėžė Olegas Mitičkinas, „Kaspersky Lab“ pašto, interneto sistemų ir infrastruktūros apsaugos sprendimų vadybininkas.