Internetas nepripažįsta sienų, taigi būtų logiška manyti, kad Pasaulinio voratinklio vartotojai nebijo tiesiai pasakyti savo nuomonę virtualioje erdvėje. Tačiau jei tikėti kompanijos „Ericsson ConsumerLab“ atlikta apklausa, taip nėra. 68 % vartotojų baiminasi laisvai išsakyti tai, apie ką galvoja.
Apklausa buvo atlikta tarp JAV, Meksikos, Švedijos, Egipto, Pakistano ir Tailando gyventojų. Išsklaidytas dar vienas mitas apie tai, kad visi internete – ne tie, kuo jie yra realiame gyvenime. Pasirodė, kad 89 % vartotojų nemeluoja ir nurodo apie save realius duomenis, kai registruojamasi įvairiuose puslapiuose.
Daugiau nei pusė apklaustųjų (59 %) išreiškė susirūpinimą tuo, jog jų asmeninius duomenis gali sužinoti trečios šalys. Stipri ir baimė, kad konfidencialūs duomenys, kurie perduodami internetu, gali būti perimti: dėl to jaudinasi 56 % respondentų. 10 % apklaustųjų įsitikinę, kad saugumo problemos Internete jų nepalies.
Savo ruožtu, 81 % nesinaudoja slapyvardžiais socialiniuose tinkluose ir forumuose. Įdomu tai, kad 48 % apklaustųjų yra pasiruošę pakeisti savo elgesį internete, jei jų privatūs duomenys atsidurs trečių šalių rankose. 39 % ketina sumažinti savo aktyvumą Internete, jei paaiškėtų, kad juos seka bankai arba specialiosios tarnybos.