Pirmadienį „Microsoft“ pristatė galingą ir paprastą naudoti verslo analitikos sprendimą „Power BI“, kuris skirtas debesijos paslaugai „Office 365“. Naujasis įrankis leidžia vartotojams greitai rasti reikalingą informaciją, panaudoti duomenis iš „Windows Azure“ ar kitų šaltinių bei paruošti ir suprantamai pavaizduoti sudėtingus verslo analitikos modelius.
„Office 365“ paketui skirtas „Power BI“ – pirmasis verslo analitikos sprendimas, kuris leidžia visiems bendrovės darbuotojams paprastai ir patogiai naudotis verslo analitikos duomenimis. Mes siekiame, kad kuo daugiau žmonių galėtų kritiškai ir skirtingais pjūviais įvertinti bet kuriuos duomenis dirbdami iš bet kurios vietos. Nesvarbu ar tai darbo kompiuteris ar išmanusis telefonas“, – sako Kristijonas Kaikaris, „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius.
„Power BI“ vartotojai lengvai su „Excel“ gali rasti reikiamus duomenis analizei ne tik savo kompiuteryje, bet ir iš viešai prieinamų šaltinių, kaip „Wikipedia“ ar kiti. Bendrovės atstovai, pasinaudoję „Data Catalog“, gali surūšiuoti įmonės duomenis taip kad jie būtų lengviau randami ir panaudojami. Debesų kompiuterija leidžia parengtas ataskaitas nuolat automatiškai atnaujinti naujausiais duomenimis, todėl naudotojus visada pasiekia pati aktualiausia informacija. Vėliau, pasinaudojus „Power View“ ir „Power Map“, galima grafiškai ir interaktyviai pavaizduoti gautus analizės rezultatus.
Parengtomis ataskaitomis ar surinktais duomenimis vartotojai gali dalintis su kitais komandos nariais per „BI Sites“. Tai virtualūs, greitai sukuriami ir iš bet kur pasiekiami internetiniai puslapiai, kuriuose publikuojami bendrovės darbuotojų parengti verslo analitikos projektai. Taip pat vartotojai vienas su kitu gali lengvai dalintis ir duomenų užklausomis, sukurtomis su „Power Query“.
„Power BI“ naudotojai gali pasiekti savo duomenis iš bet kurio įrenginio per specialią, „Windows“ įrenginiams pritaikytą programėlę.
Be to, „Power BI“ leidžia ieškoti reikiamų duomenų paprastais klausimais, lyg klausiant kolegų. Pavyzdžiui, užtenka paklausti „olimpinių medalių skaičiaus pagal šalis ir sporto šakas“. Tuomet „Power BI“ interpretuos gautą užklausą, suras reikiamą informaciją tarp vartotojų parengtų ataskaitų bei įvairių šaltinių internete ir pateiks atsakymus interaktyvių vizualizacijų pavidalu.
„Norint visa tai daryti naudojantis tik nuosavais resursais, bendrovėms prireiktų itin galingų tarnybinių stočių ir didelių investicijų. „Office 365“ paketu naudojasi kas ketvirtas mūsų verslo klientas, o jame integruoti debesijos sprendimai įgalina visus sudėtingus skaičiavimus patikėti mūsų milžiniškam tarnybinių stočių tinklui visame pasaulyje“, – teigia K. Kaikaris.
„Ateityje atviri ir didieji duomenys atliks vis didesnį vaidmenį verslo sektoriuje. Todėl labai svarbu, kad tokios bendrovės, kaip „Microsoft“ pristato sprendimus, kurie šiuos duomenis leidžia lengvai suprasti, apdoroti ir gautą informaciją panaudoti verslo plėtrai“, – sako Gediminas Siudikas, „Softera Baltic“ verslo analitikos skyriaus vadovas.
Sausio mėnesį pristatyto tyrimo „Atviri duomenys Europoje: augimo variklis ar neišnaudota proga?“ autoriai nustatė, kad prieinami ir aktyviai naudojami atviri duomenys Lietuvoje iki 2020 metų sukurtų naudos, lygios beveik 2 % šalies bendrojo vidaus produkto (BVP). Panašų augimą pajustų ir visa Europos Sąjunga (1,9 % arba 206 mlrd. eurų). Daugiausia naudos gautų prekybos (47 mlrd. eurų), gamybos (45 mlrd. eurų), viešasis (27 mlrd. eurų) ir sveikatos apsaugos (10 mlrd. eurų) sektoriai.
„Power BI“ sprendimą bendrovės gali įsigyti nuo vasario mėnesio. „Microsoft“ rekomenduojama kaina vienam vartotojui yra nuo 33 eurų (114 Lt) per mėnesį.