Visas pasaulis išgirdo naujieną – keičiasi „Microsoft“ generalinis direktorius. Juo tapo iš Indijos kilęs Satya Nadella. Daug kam ši pavardė negirdėta ir neregėtas veidas. Tačiau ne „debesies“ verslui. Taip, naujasis „Microsoft“ vadovas yra tikras „debesinis“ – jis vadovavo „Microsoft“ padaliniui, kūrusiam debesų kompiuterijos technologijas „Windows Azure“, „Office 365“, „Xbox Live“, „Bing“.
Būtent S. Nadella vadovaujant „Windows Azure“ pradėjo rimčiau konkuruoti su „Amazon“ paslaugomis. S. Nadella dirba nuo 1992-jų, todėl matė ir šilto, ir šalto kopdamas „Microsoft“ karjeros laiptais nuo beveik žlugusio programuotojų skyriaus vadovo iki pat generalinio direktoriaus. Manoma, kad tai labai charizmatiškas vadovas, kuris gali būti lemtingas „Microsoft“ žingsnis dėl požiūrio į laiką.
Niekam ne paslaptis, kad „Microsoft“ savo produktus kuria per ilgai. Su S. Nadella atėjimu tikimasi, kad „Microsoft“ sugebės rimčiau konkuruoti su „Apple“ ir „Google“. Debesų kompiuterijos skyriui paskirtas naujas vadovas – Scott Guthrie.
Pagaliau išspręstas „SkyDrive“ pavadinimo klausimas. Netrukus jis vadinsis „OneDrive“. Primename, kad problemų su pavadinimu kilo tada, kai britų kompanija „Sky Broadcasting Network“ laimėjo bylą prieš „Microsoft“ dėl „Sky“ žodžio vartojimo savo prekės ženkluose. Kompanijos išsiskyrė taikiai – „Microsoft“ pažadėjo pakeisti pavadinimą per nenustatytą laikotarpį. Atrodo, kad šis laikotarpis jau baigiasi ir netrukus teks priprasti prie naujojo pavadinimo „OneDrive“. Kažkur girdėtas? Pasirodo, „OneDrive“ pasaulyje yra ne vienas...
Beje, pavadinimą keičia ir „Microsoft Web Apps“. Greitai jie vadinsis tiesiog „Office Online“, o atskiri produktai – „Word Online“, „Excel Online“ ir t. t. Šis pasikeitimas – ne atsitiktinis. Sausio pabaigoje „Office 365“ paslaugai sukanka 1 metai, todėl natūralu, kad vyksta tam tikri pakeitimai tiek mokamoms paslaugoms, tiek nemokamoms. Tiesa, „Office365“ pelnas dar labai atvirai neaptarinėjamas, nors jau žinoma, kad per pirmus metus ši paslauga turi 3,5 milijono naudotojų.
Ar yra kokių naujienų ne iš „Microsoft“ stovyklos? Yra, bet gal Lietuvai ne tokios įdomios...
Paskelbti atviro kodo naujokai – naujo kompanijos, kurios sukūrė ir pristatė savo reikšmingus projektus 2013 metais. Atvirasis kodas yra labai populiarus Lietuvoje, kur kai kuriems profesionaliems sprendimams įsigyti tiesiog nėra galimybės investuoti pinigų dėl nedidelės rinkos. „Naujokai“ nominuoti keliose kategorijose.
„Debesies“ kategorijoje nugalėjo „Docker“ – įrankis „Linux“ serverių programoms kurti. Saugumo kategorijoje laimėjęs „XPrivacy“ įrankis apsaugo „Android“ mobiliuosiuose įrenginiuose laikomus asmeninius duomenis. Socialinių tinklų kategorijų paminėta nauja turinio valdymo sistema „Ghost“, pritaikyta informaciniams puslapiams ir tinklaraščiams kurti. „Internet of Things“ kategorijoje pasižymėjo „OpenIoT“ – naujų duomenų apsikeitimo ir bendravimo tarp įrenginių standartai. Pasižymėjusių buvo ir daugiau, nei čia paminėtieji.
Dar viena istorija apie „Internet of Things“ – kompanija „BioLabs“ iš Anglijos visame pasaulyje įdiegė šaldytuvų tinklą. Tai nepaprasti šaldytuvai. Jie skirti tam tikriems skysčiams ir medžiagoms, kurie yra naudojami moksliniams tyrimams. Dar nepaprasti jie ir tuo, kad, tai savitarnos šaldytuvai. Mokslininkai užsisakyti tam tikras medžiagas ir ateiti jų pasiimti. Panašiai veikia mūsų paštomatai. Kur čia „debesis“? Rankas prie šių šaldytuvų tinklo valdymo prikišo „SalesForce“ – verslo valdymo programų lyderė pasaulyje. Būtent per „SalesForce“ programą ir platformas valdomi visi tie šaldytuvai. Tai pats tikriausias IoT pavyzdys, kai paprastos technologijos yra sujungtos tarpusavyje ir valdomos iš „debesies“. Tokiu pat principu galima prijungti ir valdyti kitus namų prietaisus. Pavyzdžiui, granulines krosneles arba gaisro signalizacijos daviklius (jie valdomi nuotoliniu būdu per mobiliąsias programėles).
Beje, sausio pabaigoje ne viena kompanija paskelbė savo 4 ketvirčio finansinius duomenis. Bet ar jums tikrai įdomu, kiek uždirbo „Amazon“ ir kodėl tie pinigai nepateisino jų lūkesčių?