Monitorių vertikalios skleistinės dažnis paprastai yra fiksuotas ir siekia 60 Hz, nors rinkoje pasitaiko modelių ir su 120 ar 144 Hz reikšmėmis. Tiesa, žaidimuose naujų kadrų paruošimas retai kada sutampa su monitoriaus skleistinės dažniu, o tai neretai sukelia pašalinius artefaktus – pavyzdžiui, horizontalius vaizdo pertrūkius (Screen Tearing).
Šios problemos sprendimui buvo sugalvota vertikali sinchronizacija „V-Sync“, kuri apriboja vaizdo plokščių paruošiamų kadrų dažnį iki tokio lygio, kuris sugeba apdoroti monitorius. Tiesa, „V-Sync“ tapo dar vienos problemos priežastimi – tuo atveju, jei grafinis procesorius nėra laiku paruošęs naujo kadro, jis į ekraną išveda seną.
Visa tai nepatiko kompanijos „nVidia“ inžinieriams, kurie paruošė technologiją „G-Sync“. Tai yra aparatinis sprendimas, kuris monitorių „priverčia“ laukti, kol vaizdo plokštė paruoš naują kadrą. „G-Sync“ manipuliuoja tarpkadriniais impulsais (VBLANK), kurie yra kineskopinių (CRT) monitorių eros palikimas, tačiau vis dar naudojami LCD. Tokiu būdu, monitorius paskutinį kadrą rodo tiek laiko, kiek būtina naujo kadro paruošimui.
„G-Sync“ šiuo metu gali kadrą sulaikyti iki 33,3 ms, o tai atitinka 30 Hz vertikalią skleistinę. Minimalus intervalas – 6,94 ms (144 Hz atveju). Jei naujas kadras per šį laikotarpį nebus paruoštas, senas kadras bus atvaizduotas dar kartą.
Technologija „G-Sync“ yra aparatinis sprendimas, taigi turime modulį, skirtą diegimui į monitorius. Sisteminėje plokštėje turime specialią mikroschemą „Altera Arria V GX“ ir 768 MB talpos DDR3 atmintį. Pastaroji naudojama buvusių kadrų išsaugojimui, taip pat kitų operacijų atlikimui.
Žemiau pateiktuose vaizdo klipuose galima matyti „G-Sync“ ir „V-Sync“ technologijų palyginimą:
Bene didžiausia „G-Sync“ problema – tai ribotas palaikymas iš grafinių sprendimų pusės. Būtina turėti vaizdo plokštę, kuri bus ne silpnesnė nei „GeForce GTX 650 Ti“, o taip pat monitorių su aparatiniu „G-Sync“ moduliu. Šiuo atveju monitorius gali pabrangti daugiau nei 120 dolerių, o tai irgi stabdo „nVidia“ technologijos plėtrą.