Vaizdų tarnyba „Youtube“ jau seniai stengiasi šalinti iš tarnybos autorių teises pažeidžiančius vaizdo klipus ir muzikinius kūrinius. Aukomis paskutiniu metu tampa ir kanalai, kuriuose talpinamos kompiuterinių žaidimų apžvalgos.
Pasirodo, „Youtube“ administracijos nejaudina nei kanalo dydis, nei populiarumo lygis: pavyzdžiui, dėl autorių teisių pažeidimų galybės pretenzijų sulaukė garsusis kanalas „Machinima“. Jei pretenzijos bus patenkintos pilna apimtimi, tai smarkiai įtakos galimybę kanalų savininkams užsidirbti iš talpinamų vaizdo klipų.
Kiti garsūs apžvalgininkai taip pat skundžiasi, jog iš jų kanalų buvo pašalinta apie 2 % visų vaizdo klipų. Jei atsižvelgtume, kad nemažai apžvalgininkų iš to valgo duoną, o kartu uždirba nemažai pajamų pačiai „Google“, tokia politika gali turėti labai daug neigiamų pasekmių visoms pusėms.
Reikia pripažinti, kad žaidimų apžvalgų peržiūra per „Youtube“ tapo vienu iš populiariausių būdų įvertinti žaidimo kokybę. Tokiu būdu, kyla logiškas klausimas: kaip apžvelgti žaidimą, jei vaizdo klipe negalima talpinti nė vieno jo epizodo?
Savo ruožtu, autorių teisių savininkams „Youtube“ davė ypatingus įgaliojimus: instrumentas „Content ID“ leidžia savarankiškai (be būtinybės kreiptis į teisininkus) surasti vaizdo klipą, kuris pažeidžia jų teises, ir jį blokuoti, o taip pat stebėti pajamas, kurias iš vaizdo klipų peržiūrų gauna kanalo savininkas. Apžvalgininkų teigimu, įspėjimai buvo gauti pagrinde dėl treilerių, muzikos ir žaidimų scenų epizodų naudojimo.
Populiariausi žaidimų apžvalgininkai už savo darbą gauna dešimtis tūkstančių dolerių, o nauda, kuria iš reklamos parodymų gauna „Youtube“ („Google“), apskritai nereikalauja jokių komentarų. Taigi galima kelti klausimą: kam kirsti šaką, ant kurios sėdima?