Darbas „debesyje“ darosi vis įdomesnis. Nesvarbu, ar esi teisininkas, ar programuotojas, ar buhalteris. Vis atsiranda naujų būdų, kaip taupyti, kaip dirbti efektyviau. Kokios gi pasaulyje sklando naujienos apie „debesį“ ir darbus jame?
„Box“ debesų kompiuterijos tarnyba dirba rimtai ir nesidairo į šalis. Juda link savo užsibrėžto tikslo – tapti geriausia talpyklos paslauga verslui. Tai įrodo dar vienas naujas pirkinys – niekam nežinoma „dLoop“ technologija, kuri leidžia efektyviau ieškoti dokumentų ir juos sisteminti. Taip pat ši technologija dar labiau apsaugo „Box“ serveriuose laikomą turinį, kuris kartais būna itin slaptas. Turinio analizės ir sisteminimo įrankis bus integruotas į „Box“ platformą, tačiau dar kol kas neaišku kaip.
Teisininkai ruošiasi persikraustyti į „debesį“. Ne kur kitur, o į tą patį „Box“, kuris kitais metais specialiai teisininkams pasiūlys net 21 programėlę, kuri padės dirbti efektyviau. Jau dabar vyksta integracijos darbai – programėlės, skirtos bylų, dokumentų valdymui ir t. t. Integruojamos į „Box“ debesies paslaugų sąrašą. Aišku, jos bus mokamos, tačiau tai turėtų padėti daugybei teisininkų dirbti paprasčiau ir lengviau.
Kompanija „Western Digital“ išleido naują žaisliuką – „My Cloud“. Tai asmeninis „debesis“. Tereikia tokį prijungti prie interneto ir štai turite puikią galimybę iš karto pasiekti keletą duomenų saugyklų. Talpa – nuo 2 iki 4 TB duomenų. Verslui pasiūlytas „My Cloud Ex4“ sprendimas, kuris atrodo kaip nedidelis seifas, tačiau jame telpa iki 16 TB duomenų, laikomų „debesyje“. Papildoma atmintis prijungiama per USB 3.0 jungtį. Su „debesimi“ nelabai susijusi naujiena – „Western Digital“ sukūrė ir dvigubą nešiojamąjį diską, kuriame yra tiek magnetinis 1 TB talpos diskas, tiek 120 GB SSD. Pravers nešiojamųjų kompiuterių savininkams.
„Lenovo“ paėmė 100 milijonų JAV dolerių ir patraukė į Braziliją. Ko kinams ten reikia? Investuos. Campinas mieste (100 km nuo San Paulo megapolio) „Lenovo“ įkurs savo mokslinių tyrimų laboratoriją, kurioje sukurs per 100 naujų darbo vietų. Laboratorijoje bus tiriami ir gamybai ruošiami serveriai, debesų kompiuterijos sprendimai ir programinė įranga serveriams valdyti. Tame pačiame mieste savo tyrimų laboratorijas jau turi tokios kompanijos, kaip „Motorola“, „Samsung“ ir ZTE.
Norite sutaupyti operacinei sistemai ir pagrindinėms biuro programoms? Taip pat ir diegimo išlaidas? „Amazon AWS“ jums turi rimtą pasiūlymą – „Desktop as a Service“ paslaugą „Amazon WorkSpaces“. Neseniai paskelbtos ir kainos. „Windows 7“ su biuro programine įrangos paketu „Office“ ir 50 GB vietos kainuoja 50 JAV dolerių per mėnesį. Tai be abejonės yra pigiau, nei pirkti laikinam darbuotojui kompiuterį, įdiegti „Windows 7“, „Microsoft Office“ ir kitas programas.
Be to, toks laikinas darbuotojas gali dirbti ir namuose, jei tik turi internetą bei „Smart TV“, prie kurio prijungiama klaviatūra ir pelė – jokio kompiuterio jam nereikia, nes visas kompiuteris – „debesyje“. Štai toks darbas atrodo keistas, tačiau artimiausiu metu jis taps vis populiaresnis, anot visų prognozių.
Ar daug suprantate apie „debesį“? Jei manote, kad esate tikri specialistai, pabandykite atlikti šį internetinį testą. Nieko jame sudėtingo nėra – tik keli sukti klausimai ir atsakymai. Tobulinti žinias nuolat būtina, nesvarbu, kuomet daug dirbi su debesų kompiuterijos sprendimais.