Problemos su „iPad mini“ skirtų „Retina“ ekranų gamyba tokios didelės, jog „Apple“ susidurs su komplektuojančių dalių deficitu. Blogai tai, kad brokas matomas ir galutinėje produkcijoje. Vartotojams tai tampa nemaloniu dirgikliu, o kartu tai kenkia „Apple“ įvaizdžiui.
Pavyzdžiui, neseniai tapo žinoma, kad „negyvų“ taškų pasirodymo dažnumas naujuose „iPad mini“ ekranuose viršija bet kokias leidžiamas ribas. Žinoma, pamatyti tokius taškus, kai taškų kvadratiniame colyje tankis siekia 326 ppi – darbas sudėtingas. Tačiau pasiekus atitinkamą „negyvų“ taškų rodiklį, planšetinį kompiuterį jau galima nešti į garantinio aptarnavimo skyrių.
Nauja nelaimė, kurią aptiko programinės įrangos „Instapaper“ kūrėjas Marco Arment – tai taip vadinama „vaiduoklio“ problema, kai seno vaizdo ekrane likučiai (artefaktai) išlieka naujame vaizde. Nuotraukoje puikiai matoma, kai persijungiant į visiškai pilką ekraną iš juodai baltos šachmatų lentos atvaizdo, matomos gęstančių kvadratėlių liekanos.
Po kelių minučių artefaktai dingsta, taigi tai nėra jau tokia didelė problema, kaip išdegę taškai. Eilė vartotojų, kurie pasinaudojo testine programa, taip pat pastebėjo šį defektą, nors kiti „iPad mini“ savininkai jo nepastebėjo.
Panaši problema buvo stebima ir su nešiojamais kompiuteriais „MacBook Pro“, gavusių pirmąsias „Retina“ klasės ekranų partijas. Tuomet „Apple“ iš karto keisdavo defektinius egzempliorius kaip garantinius. Galima spėti, kad su „iPad mini“ „Retina“ ekranais kartosis ta pati istorija.
Šiuo metu nelabai aiškus problemos mastas, o taip pat nežinoma, kieno produkcija pasižymi tokiu defektu: korėjiečių LG ar japonų „Sharp“. Būtent jos gamina „iPad mini“ skirtus „Retina“ ekranus. Kaip ten bebūtų, tai nepadės likviduoti antros kartos „iPad mini“ deficito.