Pasaulinė saugumo sprendimų kūrėja ESET pristato duomenų šifravimo paslaugą „DESlock+“, skirtą apsaugai nuo neteisėto duomenų nutekinimo ir paviešinimo. Įvairaus dydžio verslo ir valstybinėms įmonėms pritaikyta saugumo paslauga leidžia šifruoti konfidencialią informaciją tiek dokumentuose ar atskirose jų dalyse, tiek aplankuose, el. pašte ar nešiojamose laikmenose.
„Informacija nutekinama ne tik vagystės metu. Dažnu atveju tai nutinka dėl elementarių priežasčių, pvz. per USB raktus ar kompaktinius diskus. Nešiojamosios laikmenos dažnai pametamos, paliekamos, jų pasigendama gerokai vėliau. Jose esančiais duomenimis gali pasinaudoti bet kas, nereikia būti kibernetiniu nusikaltėliu. Tai įrodo ir nesenas pavyzdys, kai pasinaudojus rasta informacija šantažo prieš mokyklą ėmėsi viduriniųjų klasių mokinys“, – sakė Tomas Parnarauskas, ESET saugumo sprendimams Lietuvoje atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ vadovas.
T. Parnarausko teigimu, itin didelį dėmesį duomenų saugojimui ir šifravimui turėtų skirti dirbantys valstybinėse įstaigose, kur neretai saugomi tam tikri asmeniniai duomenys, taip pat įmonės, kur priėjimas prie duomenų laisvas bet kuriam darbuotojui.
Paprastai įdiegiama „DESlock+“ užtikrina maksimalią apsaugą konfidencialiai informacijai. Duomenys užšifruojami, o juos galima peržiūrėti bet kuriame kompiuteryje pateikus slaptažodį. Taip galima pilnai užšifruoti ne tik nešiojamas laikmenas, bet ir diskus, duomenų archyvus, el. pašto laiškus ir per juos siunčiamus prisegtukus, atskirus dokumentus ar jų dalis.
„DESlock+“ pritaikyta šifruoti dokumentus ar ištisus aplankus, saugomus virtualiame serveryje „debesyje“.
„Didžiausias pavojus duomenims tada, kai jie iškeliauja už įmonės ribų, kad ir palikus ar pametus USB raktą. „DESlock+“ galima valdyti centralizuotai nuotoliniu būdu – pritaikyti bet kuriam vartotojui ar darbo vietai net ir esant už darbo vietos ribų. Pridėti ar pašalinti šifravimo raktus galime naudojantis paprastu interneto ryšiu. Duomenų srautai darbuotojų nešiojamose laikmenose gali būti prižiūrimi iš vieno serverio“, – sako T. Parnaraukas.
Naudotis „DESlock+“ reikia minimalių pastangų ir kompiuterinio raštingumo žinių. Svarbu ir tai, kad „DESlock+“ neužima papildomos vietos, todėl nelėtina ir nestrigdo darbo su šifruotais dokumentais.
Duomenų šifravimas priskiriamas vienai iš svarbiausių priemonių informacijos saugumo užtikrinimui. Kompanijos IDC duomenimis, įmonės duomenų šifravimą apsaugai nuo galimų grėsmių naudoja šalia tokių prevencinių priemonių, kaip ugniasienė, vieningas grėsmių valdymas (UTM) ir įsibrovimų prevencijos sistemos (IPS).