Debesų kompiuterijos verslas juda greitai, bet ne kosminiais greičiais, nors įmonės ir perkamos kone kasdien, o nauji produktai paleidžiami tam, kad jau kitą dieną juos pakeistų geresni, galingesni, universalesni... Pasižiūrėkime, kas nutiko „debesies“ verslo pasaulyje pastarosiomis dienomis.
Ramius debesų kompiuterijos verslo vandenis sujudino „Google“ su sena barža, atplukdyta į San Francisko uostą. Iš karto visi pradėjo įtarinėti, kas čia bus įrengta. Vienas iš realiausių versijų buvo naujas interaktyvus „Google“ duomenų centras.
Deja, visas šis širšalas taip ir baigėsi, nes „Google“ oficialiai atskleidė ne vienos, o dviejų baržų paskirtį – inovatyvūs mokymo centrai, kurių vienas plaukios palei Rytinę, o kitas, palei Vakarinę JAV pakrantę. Dar reikia gauti daug leidimų, kad jie galėtų veikti, bet, jei „Google“ pavyks, tai atvers naujas galimybes ir kitoms didelėms kompanijoms, kurios siekia išplėsti savo biuro patalpas ir sutaupyti jų sąskaita. Aišku, duomenų centras laive – irgi puiki idėja, tačiau jos įgyvendinimo dar teks palaukti.
„GoDaddy“ nerimsta. Įsigijo jau penktą kompaniją per kiek daugiau nei metus. Šį kartą įsigyta įmonė, kuri kuria „debesies“ sąskaitų išrašymo ir valdymo (angl. invoicing) sprendimus – „Ronin“. Kiek anksčiau „GoDaddy“ įsigijo „debesies“ buhalterinės apskaitos sprendimą „Outright“ ir mobiliąją programėlę, skirtą kurti interneto puslapiams tiesiai iš išmaniojo telefono „M.dot“. Visa tai rodo, kad ši interneto paslaugų milžinė stipriai orientuota į smulkųjį verslą ir jam skirtus įrankius „debesyje“.
Tuo tarpu IBM toliau tobulina savo verslo paslaugas per mobiliuosius sprendimus. Neseniai ji nusipirko startuolį „Xtify“, kuris kuria pokalbių su klientais per išmaniuosius telefonus programėles ir paslaugas. Visi žinome, kad klientų aptarnavimo centras veikia gana neblogai naršant interneto puslapius, tačiau dabar viskas persikėlė į mobiliąją erdvę, kurioje reikia pasiūlyti konkurencingus sprendimus. IBM nesnaudžia ir ruošiasi tai padaryti artimiausiu metu. Tai vienas iš pirkinių, kuris turėtų prisidėti prie IBM „Mobile First“ strategijos.
Naujas terminas iš „Amazon“ stovyklos – „GaaS“ (angl. Graphics as a Service) gali tapti dar viena priežastimi, kodėl mums nebereikia asmeninio kompiuterio. Neseniai „Amazon“ paleido specialius įrankius, kurie leidžia aukštos kokybės vaizdo failus redaguoti tiesiog naršyklėje, naudojant „JavaScript“ bei HTML5.
Taip pat tam tikras populiarias grafikos ir 3D vaizdo programas galima paleisti tiesiog iš „AWS“ platformos. Tokiu būdu dizaineriai ir architektai, vaizdo klipų montuotojai ir grafikos kūrėjai gali dirbti bet kur, su bet kokio galingumo įrenginiais.
Kompanija „Red Hat“ labai stengiasi išpopuliarinti „OpenStack“ sistemą stambiam verslui. Neseniai išleista nauja versija „Havana“, dabar dirbama su „Intel“, siekiant pademonstruoti šios sistemos galimybes. Kas tai per sistema?
Tai nemokama atvirojo kodo „debesies“ operacinė sistema, skirta valdyti įvairioms debesų kompiuterijos programoms ir įrankiams. Kai kas kalba, kad tai – naujasis „Linux“. Tačiau kol kas ši sistema yra skirta daugiausiai „debesies“ verslui, o ne galutiniam vartotojui. Ši sistema jau dabar konkuruoja su „debesies“ milžinėmis „Microsoft“, „Google“, „Amazon“, IBM, nors ir yra nemokama, bei dar tik tobulinama.
Dar viena maža smulkmena – „Rackspace“ apsirūpino galingesniais serveriais, kad galėtų kur kas aršiau konkuruoti su „Amazon“ ir jos „AWS“.