„Facebook“ švelnina taisykles paaugliams. Vartotojų nuo 13 iki 17 metų grupė dabar turi galimybę dalytis nuotraukomis bei komentarais su visais „Facebook“ vartotojais. Tai reiškia, kad nepažįstami asmenys ir reklamos bei rinkodaros tikslais duomenis renkančios bendrovės galės matyti jų pranešimus. Pašaliniai asmenys taip pat galės „sekti“ nepažįstamus paauglius ir matyti jų viešus pranešimus pagrindinėje naujienų lentoje, skelbia cnn.com.
Kompanija pranešė, kad pasikeitimai įsigalios iš karto. Naujieji nustatymai gali padėti „Facebook“ konkuruoti su kitais socialiniais tinklais, vengiančiais jaunimo. Be to, tai padės labiau įsiteikti reklamuotojams.
Socialinis tinklas bando subalansuoti ne tokius griežtus nustatymus su kita privatumo apsauga. Kai nauji nepilnamečiai vartotojai užsiregistruos „Facebook“ paskyrai, jų pranešimai automatiškai bus rodomi siauresnei auditorijai – tik draugams, o ne draugų draugams. Jei paauglys nusprendžia pakeisti parametrą į „Vieša“, jis ar ji pamatys keletą įspėjimų, paaiškinančių, ką tas „Vieša“ reiškia.
Vienas įspėja, kad jie gali „gauti draugų užklausas ir žinutes iš žmonių, kurių jie asmeniškai nepažįsta“. Standartiniai nustatymai jau užsiregistravusiems paaugliams nebus pakeisti, tai pat tai neturės poveikio ankstesniems pranešimams. „Facebook“ gyvuoja jau daugiau nei devynerius metus ir šis socialinis tinklas jau seniai nėra paauglių susibūrimo vieta, kai į ji įsiveržė tėvai, seneliai ir reklamuotojai. Jis turi 1,2 milijardo vartotojų. Net tinklui plečiantis į visas amžiaus grupes, bendrovė turi dirbti, kad išlaikytų trokštamą paauglių grupę.
Naujausio tyrimo duomenimis, paaugliai „praranda entuziazmą“ dalyvauti šiame socialiniame tinkle dėl čia esančių suaugusiųjų ir dramatizmo. Svetainė tampa pernelyg svarbi tipiškame paauglių gyvenime, kad jos būtų atsisakyta, todėl 94 procentai paauglių socialinėje žiniasklaidoje turi „Facebook“ paskyrą, o vidutinis paauglys vartotojas turi 300 draugų.
Kiti socialinės medijos kanalai, tokie kaip „Twitter“, „Tumblr“ ir „Last.fm“ netrukdo paaugliams rašyti viešų pranešimų. Vis dėlto, jeigu kas nors, neturintis aštuoniolikos metų, iki šiandien norėjo apeiti šį nustatymą, jie galėjo užsiregistruodami paprasčiausiai pameluoti apie savo amžių. Oficialiai vaikams iki 13 metų neleidžiama užsiregistruoti, tačiau jie gali nepaisyti taisyklių tuo pačiu būdu. Kai koks nors nepilnametis užregistruoja paskyrą, „Facebook“ mano, jog jis turi bent vieno globėjo leidimą, nors to niekaip netikrina.