Į klausimą, ar galima 1,15 milijardo žmonių nuotraukas sutalpinti viename interneto tinklalapyje ir dar taip, kad kiekvieno, taip pat savo, veidą būtų galima įžiūrėti ne per mikroskopą, o kompiuterio ekrane, teigiamai atsakė amerikietė Natalia Rojas, praneša „The Verge“.
Jos sukurto projekto „Faces of Facebook“ svetainėje galima pamatyti interaktyvią visų dabartinių „Facebook“ socialinio tinklo vartotojų nuotraukų mozaiką, sudarytą iš viešų jų paskyrų nuotraukų. Prisijungus prie šios mozaikos per savo „Facebook“ paskyrą šioje daugiau nei milijardo žmonių bendruomenėje galima surasti ir save, sakoma pranešime.
„Faces of Facebook“ skaitiklis realiuoju laiku rodo vis didėjantį socialinio tinklo vartotojų skaičių, o nuotraukų mozaiką vis pildo naujų „Facebook“ narių nuotraukos. Jos tokios mažytės, kad kažką įžiūrėti galima tik kompiuterio pelės smaigaliu bakstelėjus į norimą mozaikos vietą ir išdidinus vaizdą.
Visos „Facebook“ vartotojų nuotraukos skelbiamos chronologine tvarka: iš kairės į dešinę ir iš viršaus į apačią. Eilės tvarka priklauso nuo paskyros užregistravimo datos. Taigi, mozaika pradedama Marko Zuckerbergo nuotrauka, o jos pabaigoje atsiranda naujų „Facebook“ vartotojų veidai.
Apskaičiuota, kad norint peržiūrėti kiekvieną iš 1,15 mlrd. „Faces of Facebook“ nuotraukų prireiktų daugiau nei 36 metų.