Savo laiku kompanija AMD jau pasakojo apie perspektyvius procesorius, kurie bus naudojami integruojamoje technikoje ir pramoniniuose kompiuteriuose. Tuomet buvo pristatyta „Hierofalcon“ procesorių šeimyna, kuri, kaip spėjo kai kurie rinkos ekspertai, turėjo tapti planšetinių kompiuterių pagrindu.
Priminsime, kad „Hierofalcon“ – tai 64 bitų procesoriai su „ARM Cortex-A57“ architektūra, turintys nuo 4 iki 8 skaičiavimų branduolių ir dirbančių iki 2,0 GHz taktiniu dažniu. Bus palaikoma dviejų kanalų DDR3 operatyvioji atmintis, taip pat numatytas DDR4 standarto palaikymas, „PCI Express 3.0“ ir 10 Gbit/s „Ethernet“. Tokia konfigūracija numato, kad, kad TDP lygis sudarys nuo 15 iki 30 W. Jie bus gaminami, naudojant 28 nm technologinį procesą.
Žurnalistai iš švedų puslapio „SweClockers“, susipažinę su AMD dokumentacija, tvirtina, kad 2014 metais rinkoje pasirodys pirmieji vartotojiškiems įrenginiams skirti 64 bitų procesoriai, kurie bus sukurti, naudojant ARMv8 architektūrą.
Kol kas nežinomas kiekis „Cortex-A53“ arba „Cortex-A57“ kartos branduolių draugaus su AMD grafikos posisteme, kuris bus sukurta, naudojant firminę „Graphics Core Next“ (GCN) architektūrą. Teigiama, kad pirmaisiais įrenginiais, kurie gaus šiuos procesorius, taps planšetiniai kompiuteriai.
Tikėtina, kad po kurio laiko kompanija AMD praplės procesorių su ARM architektūra asortimentą. Be integruojamos technikos segmento, naujieji sprendimai pasirodys ir serverių segmente. Čia AMD žada išleisti „Opteron“ procesorius, kurie turės hibridinę architektūrą, tačiau neatmetama galimybė, kad debiutuos ir vien tik ARM branduolius turintys sprendimai – juose skaičiavimų branduolių skaičius iš pradžių neviršys 16 vienetų.