Po „Wikileaks“ ir E. Snowdeno atskleistų JAV valdžios šnipinėjimo internete metodų milijonai „Facebook“ vartotojų Jungtinėse Valstijose ir D. Britanijoje pasitraukė iš šio socialinio tinklo, skelbia „Dailymail.co.uk“.
Leidinio teigimu, savo „Facebook“ paskyras uždarė apie 9 mln. amerikiečių ir apie 2 mln. britų, susirūpinusių dėl savo privatumo internete. „Žmonės tapa vis atsargesni dėl privatumo kibernetinėje erdvėje problemų, ypač kai žiniasklaida taip plačiai komentavo JAV Nacionalinės saugumo agentūros naudojamas internetinio sekimo priemones“, – pareiškė žurnalo „Cyberpsychology, Behaviour and Social Networking“ vyriausioji redaktorė Brenda K. Wiederhold.
Šiame žurnale buvo paskelbti Vienos universiteto (Austrija) mokslininkų atlikto tyrimo, kuriuo buvo siekiama išsiaiškinti, dėl kokių priežasčių žmonės palieka „Facebook“, rezultatai. Išnagrinėję maždaug 600 respondentų apklausos duomenis tyrėjai pranešė, kad dažniausia tokio sprendimo priežastis (48,3 proc.) yra nuogąstavimas dėl savo asmeninio gyvenimo privatumo internete.
Antroje vietoje (13,5 proc.) liko vartotojų reiškiamas nepasitenkinimas bendra „Facebook“ paslaugų kokybe.
Tarp kitų dažniausiai minėtų priežasčių buvo nenoras dalyvauti tuščiuose pokalbiuose ir baimė tapti priklausomais nuo socialinio tinklo. Kai kurie sakėsi pavargę nuo „socialiai primestos“ pareigos nuolat didinti savo draugų skaičių.
Šiuo tyrimu taip pat nustatyta, kad tarp palikusiųjų „Facebook“ vyrauja vyresniojo amžiaus žmonės, o pagal lytį – vyrai.