Regis, lytiniu būdu plintantys ligų sukėlėjai „Int3.cc“ projekto vykdytojus paskatino išrasti būdą, kaip apsaugoti nuo kompiuterinių virusų per USB jungtį įkraunamus mobiliuosius įrenginius tais atvejais, kai tenka naudotis svetimais kompiuteriais. Paprasta analogija pasufleravo analogišką sprendimą: reikia naudotis prezervatyvais.
Žinoma, elektroniniais, o ne pagamintais iš latekso, tokiais kaip „Int3.cc“ išrastas „USB Condom“. Išradėjų teigimu, neretai, kai mobiliuosius įrenginius norima įkrauti prijungus juos prie viešam naudojimui skirtų kompiuterių interneto kavinėse ar kitose vietose, juos galima užkrėsti Trojos virusais, kitomis šnipinėjimo programomis ar įvairia žalinga programine įranga. Apie ją gali nežinoti ir patys užkrėstų kompiuterių savininkai.
Tie, kurie naudojasi komercinėmis išmaniųjų telefonų krovimo paslaugomis, kurios Vakaruose teikiamos įvairiuose „krovimo kioskuose“, turėtų žinoti, kad per USB jungtį gali būti vagiami telefonuose laikomi jų asmeniniai duomenys, pastebi „The Verge“.
Pasak „USB Condom“ kūrėjų, tai, kad USB kabeliais tuo pat metu perduodami ir duomenys, ir tiekiama elektros energija, potencialiai kelia pavojų „iPhone“, „Android“, „Windows Phone“, „Blackberry“ ir kitų išmaniųjų telefonų savininkų, kurie mėgsta savo telefonus krauti prijungę prie kompiuterių, privatumui.
Tai, kad per kompiuterius galima automatiškai į išmaniuosius telefonus diegti kenksmingą programinę įrangą, šių metų „Black Hat“ kompiuterių saugumo konferencijoje pademonstravo ekspertai, tokiu būdu užkrėtę „iOS“ įrenginius. „USB Condom“ padeda išvengti šių pavojų įsiterpdamas tarp svetimo kompiuterio USB jungties ir ruošiamo prijungti USB laido kontaktų.
Šis įrenginys paprasčiausiai blokuoja USB jungties duomenų perdavimo funkciją, palikdamas kelią vien tik elektros energijai. Pranešama, kad šiuo metu „Int3.cc“ išpardavė visus „USB Condom“ įrenginius, tačiau jų atsargos netrukus bus papildytos. Siūloma įsigyti ir „Type A to Mini-B“, ir „Type A to Micro-B“ „USB Condom“ modelius.