Po modernizacijos kinų superkompiuteris „Tianhe-1“, esantis Nacionaliniame superkompiuterių centre, gali pasigirti 2,57 PFLOPs produktyvumo lygiu, o tai leido tarp galingiausių pasaulio sistemų užimti pirmąją vietą iki pat 2011 m. birželio mėnesio. Tuomet projekto TOP500 organizacinis komitetas galingiausiu pripažino japonų gigantą „K Computer“. Šiuo metu „Tianhe-1“ užima tik 8 vietą, o po reitingo atnaujinimo vargu, ar išliks pirmame dešimtuke.
Vis tik Kinija bando nenusileisti kitoms šalims ir jau testuoja kompleksą „Tianhe-2“. Puslapio „ArsTechnica“ teigimu, naujasis superkompiuteris savo veiklą pradės 2013 metų pabaigoje. Šios skaičiavimų sistemos pagrindu tapo 32 000 serverinių procesorių „Intel Xeon“ su „Ivy Bridge“ architektūra bei 48 000 skaičiavimų spartintuvų „Intel Xeon Phi“. „Tianhe-2“ operatyvios atminties kiekis sudarys 1,4 petabaitų, tuo tarpu apdorotiems duomenims saugoti skirta 12,4 petabaitų erdvės.
Maksimalus produktyvumo lygis turi siekti 54,9 PFLOPs, o tai mažų mažiausiai du kartus viršys šiuo metu pirmą vietą užimančio superkompiuterio „Titan“ galimybes. Testas „Linpack“ parodė, jog „Tianhe-2“ gali atlikti 30,65 kvadrilijonus operacijų su slankiuoju kableliu per sekundę, tačiau testo metu buvo aktyvuota tik 14 336 skaičiavimo modulių iš 16 000 galimų.
Įdomu tai, kad superkompiuteris „Titan“ gali pasigirti didesniu energetiniu efektyvumu nei būsimas kinų gigantas: jei „Tianhe-2“ už vieną vatą suvartotos energijos suteikia 1,935 GFLOPs spartą, tai „Titan“ rodiklis lygus 2,143 GFLOPs.