Kompanija „Seagate“ šią savaitę savo veiksmais ėmė tildyti visus skeptikus ir kritikus, kurie teigė, kad planšetinių kompiuterių su standžiaisiais diskais nebūna. Prieš porą dieną pristačiusi ultra ploną 500 GB talpos standųjį diską su 5 mm storio korpusu, gamintojas nusprendė įrodyti, jog tokį duomenų kaupiklį galima naudoti kuriant ir planšetinius kompiuterius.
Niekam ne paslaptis, kad anksčiau standiesiems diskams „apsigyventi“ planšetiniuose kompiuteriuose trukdė jų storis ir svoris, taip pat judančios dalys, kurios sumažina kaupiklio patikimumą mobiliajame įrenginyje. Be to, pagal energijos suvartojimo lygį standieji diskai taip pat nusileidžia „NAND Flash“ mikroschemų pagrindu sukurtiems kaupikliams, jau nekalbant apie produktyvumo lygį.
Tiesa, šį kartą „Seagate“ atstovai tvirtina, kad standieji diskai su magnetinėmis plokštelėmis turi ir svarbių privalumų, pavyzdžiui, jie yra puikus kainos ir didelės talpos derinys.
Kad būtų išsklaidytos abejonės ir stereotipai, jog standieji diskai ir planšetiniai kompiuteriai yra nesuderinami dalykai, kompanija „Seagate“ parodoje „Computex“ pademonstravo atitinkamą mobilų įrenginį su operacine sistema „Android“, kuriame buvo įdiegtas naujausias mobilus 5 mm storio standusis diskas.
Norėdamas parodyti planšetinio kompiuterio su standžiuoju disku patikimą veikimą, „Seagate“ atstovas ėmė jį aktyviai purtyti tuo metu, kai buvo atkuriama vaizdinė medžiaga, kuri nepaisant energingo kratymo nestabdė, veikė be pertrūkių. Nuo pažeidimų kritimo atveju saugo specialus „Zero-G“ jutiklis, kuris siunčia pavojaus signalą, o informaciją nuskaitančios galvutės priparkuojamos saugioje zonoje.
Kartu „Seagate“ rekomenduoja diegti ir „NAND Flash“ kaupiklius, kurie galėtų paspartinti darbą dažnai naudojamų užduočių atveju. Kas iš planšetinių kompiuterių gamintojų ryšis diegti tradicinius standžiuosius diskus, kompanija „Seagate“ nepraneša.