Tyrimo metu apibendrinti duomenys, surinkti iš 19 tūkst. tėvų, kurie naudoja „BitDefender“ programą sekti savo vaikų veiksmus internete. Paaiškėjo, kad vaikų amžius, kai jie pradeda bendrauti internete su draugais ar žaisti žaidimus, mažėja.
Pavyzdžiui, 3,45 proc. vaikų pradeda bendrauti su draugais internete nuo penkerių metų. O 2 proc. žmonių, turinčių priklausomybę nuo kompiuterinių žaidimų, taip pat yra penkerių metų vaikai.
„BitDefender“ atskleidžia, kad vaikai dažniausiai meluoja apie savo amžių kurdami paskyras socialiniuose tinkluose, ypatingai „Facebook“, kur registracija galima nuo 13 metų. Beveik ketvirtadalis tyrime dalyvavusių vaikų turėjo bent vieną socialinių tinklų paskyrą nuo dvylikos metų. Beje apie 17 proc. visų pagiežingų pranešimų internete yra keturiolikos metų vaikų komentarai.
„Šiuolaikiniai vaikai internete elgiasi kaip suaugę žmonės. Tiesiog duokite prietaisą, kuris prijungtas prie interneto, ir jie patys suras tai, ką tėvai norėtų uždrausti amžiams, – sako „BitDefeder“ vyriausias saugumo specialistas Catalinas Cosoi. – Žinojimas apie galimas grėsmes tinkle gali padėti tėvams apsaugoti savo vaikus nuo žalingos informacijos.“
Pateikiame sritis, kurios labiausiai domina vaikus internete (ir kurias labiausiai norėtų uždrausti tėvai):
- Pornografija (11,35 proc.)
- Internetinės parduotuvės (10,49 proc.)
- Failų dalijimasis (9,71 proc.)
- Socialiniai tinklai (8,84 proc.)
- Naujienų portalai (7,13 proc.)
- Lošimai (5,91 proc.)
- Pažintys (5,77 proc.)
- Verslas (4,58 proc.)
- Žaidimai (3,14 proc.)
- Neapykantą skatinanti informaciją (2,91 proc.)
- Kita (30,17 proc.)
Tyrime dalyvavo šeimos iš JAV, Prancūzijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Australijos, Ispanijos ir Rumunijos.
Funkciją „Vaikų apsauga nuo žalingos informacijos“ galima rasti „BitDefender Total Security“ ir „Internet Security“ programose.