Bendrovės „Google“ atstovai paskelbė naujų statistinių duomenų apie didžiausios interneto paieškos sistemos naudojimą. Pasirodo, kiekvieną mėnesį „Google“ serveriai apdoroja apie 100 mlrd. užklausų, ir gana greitai pateikia užklausų rezultatus. Tačiau ši paieškos sistema gana dažnai gauna ir sudėtingų užklausų.
Pranešama, kad iš 500 milijonų kasdien gaunamų užklausų srauto maždaug 15 proc. anksčiau niekada nebuvo pateiktos „Google“. „Google Search“ atstovo Johno Wiley teigimu, toks ypatumas stebimas jau 15 metų, nuo pat paieškos sistemos paleidimo. Siekiant sumažinti tokių užklausų dalį „Google Search“ programiniai robotai kasdien peržiūri apie 20 milijardo interneto tinklalapių.
Viena iš paieškos užklausų aptarnavimo kokybės didinimo galimybių yra vadinamasis semantinis „Google“ tinklas su didele žinių baze. Į ją įtraukiami duomenys iš įvairių sričių, semantinės paieškos technologija stengiasi nustatyti ryšius tarp bazėje esančių faktų, įvykių, žmonių bei kitų objektų ir juos susieti.
Pasak „CNet News“, dabar šiame semantiniame tinkle yra daugiau nei 570 mln. objektų ir 18 mlrd. faktų apie jų tarpusavio ryšius. Tačiau „Google“ pripažįsta, kad šio žinių tinklo galimybės yra nepalyginamai kuklesnės lyginant su žmogaus smegenimis, kuriose yra maždaug 100 mlrd. neuronų ir 100 trilijonų sinapsių.
Pasak bendrovės atstovų, nors „Google“ žinių tinklas jau aprėpia labai daug įvykių, faktų ir objektų, jam apie 99 proc. duomenų dar nežinomi. Tad „Google“ specialistai dar turės daug darbo.