Praėjus vos valandai nuo sprogimų Bostono maratone internetą užplūdo virusiniai laiškai, kurių antraštės naudojosi nesenai įvykusios tragedijos raktiniais žodžiais „Bostonas“, „maratonas“ ir „sprogimas“, rodo antivirusinių programų gamintojos ir virusų tyrėjos „BitDefender“ tyrimas.
Šie duomenys įrodo, kad virusų kūrėjai naudojasi tragiškais įvykiais ir puola žmones, kurie domisi aktualia informacija. „BitDefender Anti-Spam“ padalinio laboratorijoje nustatyta, kad vien per pirmąją valandą į tinklą buvo paleista virš 400 tūkstančių brukalų, kurių antraštėse buvo vienas iš trijų minėtų raktinių žodžių.
Laiškuose siunčiama nuoroda į svetaines, kuriose neva pateiktos karščiausios naujienos iš sprogimų vietos, nuotraukos, vaizdo įrašai. Tačiau iš tiesų tinklalapiuose slypi virusai.
Tokių svetainių domenai registruoti visame pasaulyje (JAV, Bulgarijoje, Japonijoje, Ukrainoje, Olandijoje, Rusijoje ir kitose šalyse), o laiškai platinami įvairiomis kalbomis.
Vienoje iš tirtų svetainių buvo aptikta „Red Kit“ komponento dalis, kuri persiunčia į kompiuterį Trojos virusą „GenericKDZ.14575“. Ši kenkėjiška programa yra slaptažodžių vagis, kuris tyliai fiksuoja renkamus internetinius slaptažodžius ir siunčia duomenis kenkėjiškų programų kūrėjams. Priklausomai nuo duomenų, kurie pateko pas nusikaltėlius, galima tikėtis finansinės ar moralinės žalos.
Rasta ir kitokių virusų formų, platinančių laiškus per vartotojo pašto dėžutę, siunčiančių duomenis ar pasisavinančių IP adresus.
Kol kas neužfiksuota panašaus tipo lietuviškų laiškų su nuorodomis į užkrėstas svetaines, sako kompanijos „BitDefender“ atstovas Lietuvoje, „Softex Baltic“ direktorius Andrejus Avchimovičius. Žmonės dažniausiai vengia atidarinėti laiškus su angliškomis antraštėmis. Tačiau sunku prognozuoti, kaip žmonės elgtųsi gavę laišką su Lietuvai aktualia antrašte.
Todėl vartotojai raginami neatidarinėti ir nespausti nuorodų laiškuose, kurie atkeliauja iš nežinomų šaltinių ar nepažįstamų žmonių. Jeigu laiškuose prašoma aukoti pinigų, neišduokite savo mokėjimo kortelių duomenų ir įsitikinkite, ar tikrai ta organizacija renka lėšas įvykus nelaimingam atsitikimui.