Maždaug prieš mėnesį kompanija „nVidia“ atskleidė tam tikrų detalių apie savo būsimą grafinių procesorių mikroarchitektūra „Volta“. Jos pagrindu sukurtos vaizdo plokštės pasirodys ne anksčiau kaip 2015 metais, jos numato daugiaaukštę mikroschemų konstrukciją, kai atmintis bus įdiegta šalia grafinio procesoriaus kristalo.
Kartu ekspertai pastebėjo ir tam tikrų DRAM konstrukcijos panašumų su „Hybrid Memory Cube“, o tai yra gana svarbus dalykas. Kitų detalių kompanija „nVidia“ kol kas nepateikė, tačiau tam tikra informacija paaiškėjo iš „nVidia“ techninio padalinio vadovo Williamo Dally interviu, kuris buvo duotas puslapiui „EE Times“.
„nVidia“ atstovas paaiškino, kad „Volta“ kartos grafiniai procesoriai remsis trimis „banginiais“: pagrindas iš organinių medžiagų, nauja I/O sąsaja ir atminties diegimas šalia procesoriaus kristalo (taip vadinama 2,5D komponavimas). Kiekviename iš trijų punktų „nuostabiai“ atrodo viskas: pilna ne tik prieštaravimų, tačiau masė nepasakytų iki galo faktų, taigi po „nVidia“ techninio padalinio vadovo interviu nežinomybės apie „Volta“ atsirado dar daugiau, nei buvo nuo pat pradžių.
Organinių medžiagų pagrindas, kuris būtų naudojamas mikroschemų gamyboje, yra pakankamai pigus, kartu leidžia pasiekti mažesnį broko procentą. Tačiau tokios medžiagos netapo masinėmis dėl prastų elektrinių savybių, lyginant su silicio plokštelių charakteristikomis. Kompanija IBM, pavyzdžiui, apdoroja 300 mm dydžio silicio plokšteles, tuo tarpu organines – tik 100 mm dydžio. Ar žino „nVidia“, ką daro? Tvirtinama, kad žino. Kompanija taip pat kuria unikalią I/O sąsają, kuri skirta atminties ir GPU bendravimui būtent tose mikroschemose, kurios sukurtos organinių medžiagų pagrindu.
Kalbant apie sąsają, „nVidia“ ir „William Dally“ yra tikri specialistai, tačiau kurti sąsają išskirtinai savo produkcijai – gana ginčytinas dalykas (kalbant tiek iš finansinės, tiek iš kitų resursų pusės), juo labiau, kad industrija gyvena standartų epochoje. Be didelio palaikymo iš gamintojų pusės, kuriems reikalinga alternatyva produkcijai realizuoti, siaura iniciatyva iš anksto atrodo kaip pasmerktas projektas. Antra vertus, galbūt „nVidia“ ne veltui savo skaidrėje su „Volta“ vaizdo plokšte patalpino nuotrauką su „Hybrid Memory Cube“?
Kompanija IBM kaip tik žada užsiimti tokios atminties gamyba, pasitelkiant į sąjungininkus ir kompanija „Micron“. Pastaroji, beje, gali užsiimti ir organinių plokštelių apdorojimu. Juo labiau, kad daugiaaukštės mikroschemų konstrukcijos IBM taip pat nėra svetimos. Vis tai leidžia kalbėti apie toli žvelgiančius „nVidia“ ir IBM planus, tačiau kol kas jų patvirtinti (arba paneigti) nėra pakankamai informacijos.