Turbūt ne vienas ištikimas „Google Reader“ vartotojas praleido ne vieną valandą ieškodamas, ką daryti ir kokios alternatyvos, po to, kai „Google“ pranešė apie savo RSS agregatoriaus veiklos nutraukimą 2013 m. liepos 1 d. Panašu, kad tokius vartotojus nusprendė palaikyti kompanija „Digg“. Pastaroji savo oficialiame tinklaraštyje pranešė, kad planuoja sukurti savo nuosavą „Google Reader“ analogą.
„Digg“ kūrėjai paviešino savo viziją, kuri numato, kad turi būti identifikuotos ir atkurtos geriausios „Google Reader“ savybės ir funkcijos, kurios „turi būti pritaikytos 2013 metų internetui“. Po tokių frazių reikia suprasti, kad RSS gali tapti savotiška socialine tarnyba, kadangi savo pranešime kompanija „Digg“ paminėjo tokius puslapius, kaip „Twitter“, „Facebook“, „Tumblr“ ir „Reddit“. Šios buvo įvardintos kaip „galingos, tačiau dažnai ribojančios tai, kas įdomu“.
Kompanija planavo savo nauju projektu užsiimti 2013 metų antroje pusėje, tačiau po netikėto kompanijos „Google“ sprendimo „Digg“ atstovai tvirtina, jog jos RSS projektas dabar tapo prioritetiniu. Kad projektas būtų sėkmingas ir lengviau prasiskintų kelią į gana konkurencingą rinką, „Digg“ ketina klausti patarimų bei lauks užklausų iš savo potencialių vartotojų. Idealiu atveju „Digg“ gali pasinaudoti „Google Reader“ API, ir taip sinchronizuoti naują tarnybą su esamais vartotojais. Nors dar anksti kalbėti apie tai, ar kas nors pavyks, tačiau panašu, kad dabartiniai „Google Reader“ vartotojai turės bent krislelį vilties, kad puikus projektas bus pratęstas.
Savo ruožtu, ekspertai jau dabar kalba apie tai, kad „Google Reader“ uždarymas neigiamai įtakos tuos vartotojus, kurie gyvena cenzūruojamo interneto šalyse. Pavyzdžiui, nors Iranas ėmėsi labai griežtų priemonių, ribojančių prieigą prie pasaulio interneto (ketinama sukurti valstybinį Pasaulinio Voratinklio analogą), „Google Reader“ suteikdavo šios šalies rezidentams galimybę gauti necenzūruotas naujienas, matyti, kas dedasi „anapus“. Panašiu gelbėjimosi ratu „Google“ projektas tapo ir Kinijos gyventojams, kuriems RSS agregatorius veikė gana sėkmingai, nepaisant komunistinės valdžios naudojamos „Didžiosios ungniasienės“. Ir ekspertai abejoja, ar „Digg“ projektas galės sutekti tas pačias galimybes be tokios infrastruktūros, kokią turi „Google“.