Kompanija „Google“, kuri yra kartografinės tarnybos „Maps“ kūrėja ir plėtotoja, žymiai sumažino vartotojų kiekį, kuri gali pasinaudoti šia itin populiaria paslauga. Neseniai ėmė plaukti skundai, kad išmanieji telefonai su operacine sistema „Windows Phone“ negali gauti prieigos prie „Maps“ internetinės versijos, kadangi jie iš karto nukreipiami į pagrindinį „Google“ puslapį. Tiesa, kaip paaiškėjo vėliau, ne tik jie nukentėjo nuo šio keisto paieškos giganto sprendimo.
Socialiniuose tinkluose nuolat netylant triukšmui, žurnalistai bei patys vartotojai ėmėsi aiškintis problemos priežastis. Po ilgų testavimų su skirtingais įrenginiais buvo patvirtinta, jog „Google Maps“ neprieinamas „Windows Phone“ esančiam „Internet Explorer“, nors kurį laiką buvo galima tai apeiti, pakeitus regioninį domeną (pavyzdžiui, vietoj Google.com naudoti Google.co.uk). Tačiau vėliau ir ši landa dingo. Vėliau pasirodė pranešimai, kad analogiškos problemos pastebėtos ir „Nokia Symbian“ telefonuose, taip pat „RIM BlackBerry 10“ testuotojams, nors RIM planšetinis kompiuteris su „Google Maps“ vis dar dirbo. Apie problemas dėl priverstinių nukreipimų pranešė netgi kai kurių alternatyvių „Android“ versijų savininkai.
Anonimu norėjęs likti „Google“ atstovas teigė, jog kartografinė tarnyba „Maps“ optimizuota varikliukui „WebKit“, kuris naudojamas „Chrome“ ir „Safari“, tuo tarpu kiti varikliukai nepalaikomi. Savo ruožtu, norėjęs likti neįvardintas „Microsoft“ atstovas teigė, kad „IE Mobile“ naudoja tą patį varikliuką, kaip ir standartinėje „Internet Explorer“ versijoje, kurioje „Google Maps“ veikia. „Google“ atstovo pareiškimą paneigė ir „Opera Mobile“ bei „Firefox Mobile“ vartotojai (šios naršyklės atitinkamai naudoja varikliukus „Presto“ ir „Gecko“). Bandymai parodė, kad identifikacinės eilutės „UA-String“ „Windows Phone“ sistemose pakeitimas be didelių problemų suteikia prieigą prie „Google Maps“. Su „iOS“ ir „Android“ naršyklėmis problemų nepastebėta.
Tokiu būdu, tampa aišku, jog „Google“ ribojimai yra sąmoningi ir dirbtiniai. Eilė analitikų mano, kad tokie paieškos giganto veiksmai yra tolimesnė priešiškų santykių su „Microsoft“ tąsa. Anksčiau „Google“ atjungė MS EAS palaikymą paprastiems vartotojams, todėl „Windows Phone“ vartotojai susidūrė su problemomis, kai mobilūs įrenginiai neturi savo pašto klientų, taip pat atjungtas „CardDAV“ protokolo palaikymas.
Visai neseniai „Google“ „sulaužė“ API prieigai prie „Youtube“, todėl šiai vaizdų tarnybai skirta programėlė „Windows Phone“ sistemose nustojo veikti. „Microsoft“ užklausos apie galimos klaidos (kaip anksčiau buvo manoma) atsiradimą iš „Google“ pusės buvo ignoruojamos. Be to, reikia prisiminti, jog kiek anksčiau „Google“ oficialiai atsisakė kurti oficialias savo tarnybų programėles „Windows Phone“ ir „Windows RT“ sistemoms.
Jau gana seniai kompanija „Google“ savo neoficialiu šūkiu laiko frazę „Don‘t be Evil“. Nežiūrint į tai, jog „Google“ turi savų priežasčių nemylėti kompanijos „Microsoft“, paieškos gigantui vis tik derėtų veikti taip, kad nebūtų pakenkta vartotojams, nors ir naudojantiems kitas platformas. Panašūs veiksmai be oficialių paaiškinimų daro kompaniją panašia į tą neigiamą „Microsoft“ įvaizdį, kurį piešia „Free Software Foundation“, „Linux Foundation“ ir kitų organizacijų, į kurių sudėtį įeina ta pati „Google“.
Beje, kompanija „Google“ vis tik sureagavo į kritiką, pažymėdami, kad ankstyvose „Windows Phone“ naršyklės versijose nebuvo galima pasiekti minimalaus produktyvumo lygio, o žemėlapiai buvo atvaizduojami nekorektiškai, todėl WP naršyklės palaikymas buvo atjungtas. Atsižvelgdama į kritiką, ir daugybę filmuotos medžiagos, kad „Internet Explorer 10 Mobile“ gerai veikia su „Google Maps“ po „UA-String“ parametro pakeitimo, paieškos gigantas pažadėjo artimiausiu metu įjungti kartografinės tarnybos palaikymą „Windows Phone 8“ vartotojams. Antra vertus, kompanija „Google“ neatskleidė paslaptie, su kuria „IE Mobile“ versija jos inžinieriai dirbo testuodami „Maps“.