Reikia pripažinti, jog kad šiuolaikinių kompiuterinių sistemų saugume svarbų vaidmenį atlieka ne tik operacinės sistemos bei antivirusinės, tačiau ir pačios programos, kurių „skylės“ dažnai leidžia kibernetiniams nusikaltėliams įgyvendinti savo kėslus. Viena iš tokių programų – tai interneto naršyklės, kurios atlieka tarpininko vaidmenį tarp vartotojo ir įvairių resursų, kuriuose gali būti paslėptos ne itin malonios staigmenos.
Kompanija „NSS Labs“ nusprendė išsiaiškinti, kaip šiuolaikinės interneto naršyklės susitvarko su taip vadinamomis „phishing“ atakomis – tai sukčiavimo forma, skirta išvilioti konfidencialius duomenis, naudojant internetinius adresus, panašius į realiai egzistuojančios institucijos adresą. Testų rezultatai parodė, jog geriausiai nuo tokio tipo atakų šiuo metu apsaugo naršyklė „Google Chrome“.
Tyrimo duomenys rodo, kad šiuo metu iki versijos 23.0 užaugęs „Google Chrome“ sugeba blokuoti apie 94 % „phishing“ atakų (reikia turėti omenyje, jog testavime dalyvavo „Google Chrome“ 21 versija). Antroje vietoje atsidūrė „Microsoft“ naršyklė „Internet Explorer 10“ su 92 % blokuotų atakų, trečioje vietoje – „Apple“ naršyklė „Safari 5“ su 91 % rezultatu, o ketvirtoje – „Mozilla Firefox 15“ (90 %). Tyrėjai taip pat pabrėžė, jog naršyklių atsparumas tokio tipo kenkėjiškoms atakoms per paskutinius trejus metus smarkiai išaugo: tuomet net geriausios naršyklės blokavo tik 47 % atakų. Ir toks progresas yra puiki žinia, kadangi 2012 m. per mėnesį atsiranda apie 50 tūkst. naujų puslapių, kurie bando apgaule įvilioti nieko neįtariančius vartotojus ir taip užkrėsti jų kompiuterius su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis.