Debesyje – ramu. Pastarosiomis dienomis jokių didelių audrų ar tornadų nevyksta, todėl debesies verslas mėgaujasi ramybe ir teigiama energija. Daugiausiai teigiamos energijos skleidžia kelios kompanijos, kurių naujienas ir apžvelgsime šiandien.
1998 metais dešimties žmonių komanda su investicinių fondų pinigais įkūrė kompaniją, kuri dabar nori atiduoti duoklę. Tai „Rackspace“ – viena iš didžiausių pasaulyje debesies talpyklų paslaugų teikėja. Neseniai „Rackspace“ vadovybė pareiškė, kad jie rems Didžiosios Britanijos startupus – pradedančiuosius technologinius verslus. Aišku, viena sąlyga – jie turi būti susiję su debesies sprendimų kūrimu ir vystymu. Jau 2 metus ši programa vykdoma JAV, kurios metu jau pagelbėta 850 startupų. Paakinti šios programos sėkmės „Rackspace“ vadovai pasiūlė panašią programą Anglijoje. Gal ir lietuvaičiai ten sudalyvaus?
Pastarosiomis savaitėmis nemažai dėmesio gauna australai. „Amazon“ atidaro duomenų centrą Sidnėjuje. Čia suskubo pasireikšti ir kiti. Duomenų saugumo priemonių kūrėjai „Acronis“ taip pat paskelbė, kad Australija turės dar vieną duomenų centrą, skirtą smulkiajam ir vidutiniam verslui. „Amazon“ turės daug vargo konkuruodama su vietiniais Okeanijos regione, bet tokia jau ta debesies konkurencija.
Tuo tarpu airiai pradės atlikinėti mokslinius tyrimus su debesies technologijomis bandydami išsiaiškinti, kaip debesies technologijos gali sukurti daugiau darbo vietų IT sektoriuje Airijoje ir Europos Sąjungoje. Dėl to valdžia atidarė specialų IC4 centrą (Centre for Cloud Computing and Commerce), kuris kainavo 5 mln. eurų. Centro, kuris įkurtas Dublino miesto universitete, darbas – moksliniai tyrimai, ką galima „išspausti“ iš debesies technologijų. Pasvajokime ir mes apie tokį mokslinių tyrimų centrą...
Nauji pavadinimai debesų versle – „Log Analysis as a Service“ – „LAaaS“. Hmmm, o tai ne tas pats kas „SaaS“? Nesvarbu, tačiau norisi pasidžiaugti, kad dar sukuriami nauji ir įdomūs verslai, gaunantys 50 mln. JAV dolerių investicijų, nors ir turi tik 40 mokių klientų. „Sumo Logic“ gavo nemažą investiciją iš kelių JAV investicinių kompanijų už debesies sprendimą – logų analizės įrankį. Logai, tai veiksmų žurnalas, parodantis ką programa ar vartotojas veikė žingsnis po žingsnio. Kažkam sekasi, ar ne? O dar ir naują paslaugos pavadinimą sugalvojo.
Pabaigai, džiugios naujienos iš Lietuvos. Finansų ministerija dabar naudos debesies sprendimus pinigams skaičiuoti. Taip pat naujai įdiegtais „Microsoft Dynamics NAV“ sprendimais naudosis ir aplinkos, žemės ūkio ir teisingumo ministerijos. Šis finansinis debesies sprendimas turėtų efektyvinti visų ministerijų kanceliarijos veiklos efektyvumą. Norėtųsi tikėti, kad valdžios institucijos artimiausiu metu pasinaudos ir daugiau debesies sprendimų, nesvarbu, ar juos kuria „Microsoft“ ar kokia kita kompanija. Lietuvai reikia tokių programų ir galimybių.