Didžioji interneto vartotojų dauguma stengėsi apsaugoti savo skaitmeninę informaciją. Šį faktą patvirtina „Kaspersky Lab“ užsakymu bendrovės „A.W.Olsen & Partners“ 2012 m. rugsėjį atlikta apklausa. Apklausos duomenimis, 95 proc. apklaustų Lietuvos gyventojų savo kompiuterius apsaugo nuo kenkėjiškų programų ir kitų grėsmių. Tačiau įdomu, ar vartotojai tikrai žino apie taikomų apsaugos sprendimų efektyvumą. Remiantis apklausos rezultatais, 74 proc. Lietuvos vartotojų nemokėjo už šiuo metu jų kompiuteriuose įdiegtą antivirusinę programinę įrangą.
Verta paminėti, kad dabar rinkoje siūloma nemažai nemokamų sprendimų, kurie, kaip žinome, yra gana riboto funkcionalo. O komercinius sprendimus kuriančios bendrovės siūlo kompleksinius produktus, kurių sudėtyje, be standartinės apsaugos nuo kenkėjiškų programų, būtini papildomi instrumentai – ugniasienė, brukalų filtras, užkrėstų ir informacijos išgavimo tinklalapių filtrai ir kiti. Būtent tokie moduliai, kurių nėra nemokamuose sprendimuose, užtikrina realų saugumą įprastos vartotojo veiklos metu: besilankant tinklalapiuose, bendraujant socialiniuose tinkluose ir atliekant finansines operacijas internetu.
Maksimaliai efektyvaus apsaugos sprendimo, tokio kaip „Kaspersky Internet Security 2013“, metinės licencijos kaina daug mažesnė už interneto vartojimo metinį mokestį. Be to, komercinės programinės įrangos kūrėjai siūlo įvairius taupymo būdus, pavyzdžiui, įsigyti apsaugos paketą trumpesniam laikui. Šie sprendimai ne tik aukštesnės kokybės, palyginti su nemokamais analogais (ką patvirtina nepriklausomi tyrimai), bet ir funkcionalumo prasme. Nuolat augantis grėsmių skaičius verčia taikyti kokybišką, daugiasluoksnę svarbiausių vartotojo duomenų apsaugą, tarp jų – ir kompleksinę technologiją, tokią kaip „Kaspersky Lab“ sukurta sistema „Safe Money“ mokėjimams realiuoju laiku apsaugoti.