Neseniai pristatyti „All-in-one“ tipo kompiuteriai – monoblokai „iMac“ visiems laikams atsisakė optinių diskų įrenginio. Visa tai padaryta, kovojant dėl korpuso storio, o kartu laikantis pačių geriausių „Apple“ tradicijų, kurios visiškai nelaiko įsikibusios įvairiausių senienų. Antra vertus, kaip taikliai pastebėjo „Apple“ marketingo vadas Philas Schilleris naujojo „iMac“ prezentacijos metu, „užstrigusiems praeityje“ kompanija pasiūlys išorinį optinių diskų skaitytuvą už 79 dolerius, kuris bus jungiamas per USB lizdą.
Reikia pastebėti, jog jau ne pirmus metus „Apple“ nešiojamieji kompiuteriai atsikrato ne tik optinių diskų įrenginių, tačiau ir klasikinių standžiųjų diskų su magnetinėmis plokštelėmis. Pagrindinį vaidmenį jau atlieka „NAND Flash“ atminties pagrindu sukurti SSD kaupikliai. Žurnalistams pavyko pabendrauti su „Apple“ viceprezidentu Philu Schilleriu iš karto po „iMac“ pristatymo. Kompanijos atstovas prisipažino, jog „senosios technologijos yra inkarai“, kurie neleidžia „Apple“ judėti į priekį. Kompanija nebijo atsisakyti sprendimų, kurie jau atgyveno, o vartotojai šiuo atveju „Apple“ pasitiki. Aišku, daug kas tokius teiginius palaikytų ginčytinais, tačiau tebūnie tai kompanijos iš Kupertino ideologų sąžinės reikalas.
Judančios dalys „Apple“ kompiuteriuose – tai energijos vartotojai, jie užima vietos ir kartais lūžta. Philo Schillerio teigimu, jų būtina atsikratyti. Programinių produktų plėtra remiasi kitais modeliais, o „Blu-Ray“ standartas nepateisino į jį dėtų lūkesčių. „Apple“ atstovo teigimu, stacionariuose ir nešiojamuosiuose kompiuteriuose taip pat yra prasmės visiškai atsisakyti optinių diskų įrenginių.
„Apple“ produktų aukštą kainą P. Schilleris eilinį kartą apgynė jam būdinga fraze: „Jie kainuoja tiek, kiek mes į juos įdedame“. Daryti kažką pigiai ir žemos kokybės – ne „Apple“ taisyklės, būtent todėl kompanija savo laiku atsisakė gaminti interneto kompiuterius. Sunkiais laikais žmonės daug dėmesio skiria daiktų, kuriuos jie įsigyja, kokybei. Pigesne kompiuteriui alternatyva, „Apple“ atstovo teigimu, tapo planšetinis kompiuteris „iPad“. Ir tai patvirtina šimtas milijonų vartotojų, kurie pasirinko būtent šį planšetinį kompiuterį. Philas Schilleris diplomatiškai susilaikė nuo „Microsoft“ veiksmų vertinimo, kai siūloma viena operacinė sistema („Windows“) tiek tradiciniams asmeniniams, tiek ir planšetiniams kompiuteriams.