Tradiciškai su naujos „Windows“ versijos pasirodymu prasideda ir nauja asmeninių kompiuterių atsinaujinimų banga. Vis tik šį kartą „Windows 8“ turėtų atnešti šį tą daugiau: nauja jutiklinė sąsaja, ARM platformų palaikymas ir eilė mobilių įrenginių (tiek dydžių, tiek formų). Kompanijos AMD stacionarių produktų padalinio vadovės Leslie Sobon teigimu, visa tai bus tik pliusas tokiems šiek tiek atsiliekantiems, kaip jos kompanija.
Aprašydama neseną asmeniniams kompiuteriams skirtų procesorių rinkos istoriją, kompanija nurodė, jog korporacijos „Intel“ visuotinumas ir veiklos mastai jai leidžia išsaugoti nepasiekiamo lyderio vaidmenį kiekvienais metais. Todėl ponia Leslie Sobon sveikina „chaosą“ ir neprognozuojamą aplinką, kuriuos atneš „Windows 8“. Šios operacinės sistemos pasirodymas numatytas spalio 26 d., ir kol kas neaišku, koks mobiliojo kompiuterio formatas geriausiai tinka naujai OS, išlieka klausimų ir dėl ARM pranašumų prieš „Intel“ bei AMD procesorius. Praeityje neapibrėžtumų buvo žymiai mažiau – buvo kalbama, faktiškai, tik apie aparatinius reikalavimus.
AMD mano, jog dabar ji turi priemonių, kad galėtų pakeisti savo nelaimėlės dalią, nors strategija nėra labai akivaizdi. Leslie Sobon tik pažymi, jog tai bus priešininką sekinantis maratonas, o ne sprintas. „Windows 8“ atveju kompanija tikisi įdiegti geresnę nei konkurentų gestų atpažinimo sistemą (kartu nurodydama „Microsoft Kinect“ sėkmę), daug geresnes vaizdinės medžiagos apdorojimo galimybes, taip pat daug palankesnį kainos ir produktyvumo santykį. Akcentas – geriausia vartotojo aplinka už geriausią kainą. Pagrindinis kompanijos ramstis – tai įrenginių „500 dolerių ir mažiau“ sektorius, kuris turėtų tapti pagrindiniu mūšio lauku.
Vartotojų, Leslie Sobon teigimu (ir tai sakydama, švelniai palietė „MacBook Air“ ekrano dangtį), nejaudina, kas galima įrenginio komponentus – juos jaudina aplinka, kurią jie gauna su įsigytu produktu – kaip ilgai veikia baterija, koks jų produktyvumo lygis ir vartotojo sąsajos sparta, taip pat kiek jis kainuoja. Ji taip pat pažymėjo, jog stacionarių kompiuterių srityje tiek „Apple“, tiek ir „Microsoft“ vis labiau akcentuoja grafinį paspartinimą, o tai AMD laiko sau palankia sritimi, kurioje labai daug lemia GPU.
Kad galėtų sustiprinti savo pozicijas, kompanija ketina toliau tęsti aktyviai palaikyti kūrėjus, naudojančius GPU paspartinimo galimybes savo produktuose. Jei 2011 m. tokių programų buvo dešimtys, tai šiais metais – jau šimtai, tuo tarpu kitais metais tokių programų greičiausiai bus tūkstančiai. Kitais žodžiais tariant, kuo aktyvesnis aparatinis paspartinimas bus naudojamas programavimo stadijoje, tuo daugiau galimybių turės AMD konkurencinėje kovoje prieš „Intel“ ir ARM stovyklą.
Tuo metu, kai „Intel“, „nVidia“ ir „Qualcomm“ aktyviai dirba, jog produktai su jų mikroschemomis garsintų šių kompanijų prekinius ženklus ant įpakavimo, reklamoje ir t. t., AMD eina kiek kitokiu keliu – jai yra daug svarbiau išskirti jos partnerių aparatinės įrangos prekinį ženklą, išskirti jų produktus iš konkurentų ir suteikti kokybišką vartotojo aplinką. Maždaug tokios politikos laikosi kompanija „Texas Instruments“: AMD suinteresuota, jog jos galutiniai procesorių vartotojai būtų patenkinti, tuo tarpu informavimas yra antraeilis dalykas. Galų gale, jei AMD kuriama vartotojo aplinka iš tikrųjų žymiai lenkia konkurentų sprendimus, tai taps jai naudinga bet kokiu atveju.
„Kaip ironiškai visa tai skambėtų, žaidimų laukas tampa vis lygesnis visiems dalyviams, nei daugelis mano“, – teigė Leslie Sobon, kuris interviu metu tikrai neslėpė savo optimizmo. Ką gi, mes turime nemažai laiko, kuris mums leis pamatyti, ar išsipildys AMD viltys, siejamos su „Windows 8“ pasirodymu. Galbūt stebėsime kompaniją, kuri pakils tarsi feniksas iš pelenų ir nebeatliks antraeilių vaidmenų, kaip tą matome šiuo metu.