Japonijos mokslininkai sukūrė sistemą, kuri renka vartotojo aktyvumo duomenis, o jų pagrindu kompiuteris pats nusprendžią, ar galima atitraukti vartotojo dėmesį eiliniu pranešimu, o gal geriau iš karto to nedaryti ir šiek tiek palaukti.
Mokslininkai po klaviatūros mygtukais patalpino specialų jautrų sluoksnį, kurio dėka registruojama paspaudimo jėga ir rašymo intensyvumas. Gauti duomenys leidžia daryti išvadą, kaip smarkiai užimtas žmogus, šiuo metu sėdintis prie kompiuterio.
Jei pasirodys, jog vartotojas apkrautas darbais, sistema atidės el. pašto arba kalendoriaus pranešimą ir t. t. Tokiu būdu, kaip teigia japonų mokslininkai, asmeninio kompiuterio savininkas galės susikoncentruoti ties pirmine užduotimi. Vėliau, kai sistema pamatys, kad vartotojas yra laisvesnis, bus parodytas atitinkamas pranešimas.
Tyrėjai jau spėjo pratestuoti savo naująją sistemą su savanoriais: tam tikro teksto rinkimo metu jiems buvo siūloma priimti arba atmesti atsiradusį pranešimą. Po nedidelio apmokymų laikotarpio intelektuali sistema galėjo pati parinkti tinkamą žinutės parodymo momentą. Tiesa, kol kas tikslumas neviršija 80 %, taigi mokslininkams dar teks šiek tiek padirbėti.