Gamintojų susidomėjimas elektros energijos perdavimu (o kartu ir baterijų įkrovimu) be jokių laidų šiemet pavirto realiu kūnu – buvo įsteigta speciali organizacija A4WP (Alliance for Wireless Power), kurio steigėjais tapo kompanijos „Samsung“ ir „Qualcomm“. Aljansas plėtos ir populiarins elektros energijos perdavimą magnetinės indukcijos metodu, tokiu būdu, bus galima naudoti daug paprastesnę informacijos priėmimo ir perdavimo schemą.
Antrasis metodas, kuris garantuoja daug didesnį elektros energijos perdavimo naudingumo koeficientą, remiasi elektromagnetinio rezonanso metodu. Būtent šią technologiją savo „ultrabookuose“ ir ketina naudoti korporacija „Intel“, o jai padės jos partneris, kompanija IDT.
Sprendžiant iš IDT pranešimo spaudai, 2013 m. I pusėje abiejų kompanijų bendradarbiavimo dėka pasirodys „ultrabookai“, kurie galės įkrauti specialiai paruoštus išmaniuosius telefonus ir periferinius įrenginius be jokių laidų. Įrenginio akumuliatoriaus įkrovimas vyks labai paprastai: vartotojui reikės padėtį jį šalia savo „ultrabooko“. Speciali programinė įranga pati suras sertifikuotą įrenginį ir pradės baterijos įkrovimo procesą.
Perspektyvoje panašiu būdu bus galima įkrauti bevieles peles, klaviatūras, išorinius kaupiklius ir daugelį kitų elektronikos prietaisų, o tai leis vartotojams atsikratyti galybės laidų ir maitinimo blokų, o taip pat rutininių operacijų, apie kurias prisimename tik tuomet, kai baterija staiga visiškai išsikrauna. Kadangi ant nosies jau rudeninį „Intel“ organizuojama konferencija „IDF 2012“, galima tikėtis, jog joje bus pademonstruota ir ši įdomi technologija.