„Sun Microsystems“ CEO Scott McNealy stipriai kreipia savo kompaniją atviro kodo keliu, norėdamas varžytis su konkurentu „Microsoft“ programinės įrangos saugumo mūšių lauke.
Atsižvelgiant į pagrindinę antradienio prezentacijos mintį, McNealy teigė, kad uždaro kodo programų kūrimas yra tolygus skylių kūrimui, kurios veda į įsilaužimus. Kaip visada kovingas McNealy pranešė, kad jo kompanija, kuri išleido „Solaris“ ir padovanojo keletą produktų, daugiausiai mums žinomas „OpenOffice“, dalyvavo kuriant atvirąjį kodą.
„Kiekvienas mūsų sukurtas įrankis, kuris pasiekė vartotojus yra atviras nuo 1982“, - McNealy sakė RSA konferencijoje. „Būtų drąsu teigti, kad mes sukūrėme atvirąjį kodą, tačiau mes tai padarėme. „Berkeley Unix“ buvo pirmasis pagrindinis bandymas su atviro kodo branduoliu. Mes buvome „Red Hat“ ant „Berkeley Unix“ prieš tai, kai kanors apie tai pradėjo kalbėti“.
Kai „Sun“ pradėjo palaikyti atvirojo kodo programinę įrangą įvairiais būdais, kompanija numušė tarnybinių stočių rinkos kainą pasiūlydama pigesnes „Unix-like“ sistemas su „Linux“. Šis žingsnis plačiai žinomas kaip neigiamas atvirojo kodo bandymas. Kompanija taip pat pasižymėjo bendrame projekte su „SCO Group“, kuriame paaiškėjo, kad licenzijos dengiančios „Unix“ sistemą, taip pat apima ir „Linux“.
Saugumo ekspertai tęsia diskusijas apie atvirojo ir uždaro kodo programinę įrangą. Specialistai ginantys atvirąjį kodą ginasi argumentuodami, kad atviruose programos tekstuose spragos atrandamos greičiau ir efektyviau, nei uždaruose, tačiau „Proprietary“ įrangos kūrėjai teigia, kad kvalifikuoti ir gerai apmokami specialistai gali sukurti kokybiškesnią ir saugesnę programinę įrangą, nesukuriant galimybių atrasti ir pasinaudoti įvairiais pažeidžiamumais.