Aptiktas naujas sofistikuotas kompiuterinis virusas „Gauss“, vagiantis svarbią informaciją, tokią kaip interneto bankininkystės pervedimų duomenys, slaptažodžiai, „cookie“ failai, tinklo informacija ir kt. Liūdnai pagarsėjusių virusų „Stuxnet“ ir „Flame“ pusbroliu vadinama kenkėjiška programa kol kas aktyviausiai plinta Artimuosiuose Rytuose.
Skelbiama, kad „Gauss“ virusas jau spėjo nusiurbti duomenų iš kelių didelių Libano bankų, taip pat „CitiBank“ ir „PayPal“ tarnybų. Šią informaciją virusas persiuntė kol kas nenustatytam jo kūrėjui.
Liepos mėnesį buvo išjungti viruso valdymo serveriai, taigi šiuo metu jis yra bent jau laikinai nukenksmintas.
Virusą aptiko saugumo kompanija „Kaspersky Lab“, anksčiau šįmet paskelbusi ir apie jau minėtą „Flame“ kenkėjišką programą.
„Gauss“ yra labai panašus į „Flame“. Abu šie virusai turi panašias architektūros, modulių struktūras, kodų bazes, taip pat jie panašiai komunikuoja su valdymo serveriais. Todėl naujasis virusas buvo pramintas „Flame“ pusbroliu.
Tiesa, „Gauss“ gali šiek tiek sudėtingiau užkrėsti USB atmintines, išsaugodamas surinktą informaciją paslėptame dokumente.
„Kaspersky“ specialistai mano, kad „Gauss“ buvo sukurtas toje pačioje „gamykloje ar gamyklose“, kur atsirado ir „Flame“ bei „Stuxnet“ virusai. Pastarieji taip pat pirmiausia taikėsi į kompiuterius Artimuosiuose Rytuose. Tiesa, nei Libanas, nei jo bankinės sistemos nebuvo tapę jų taikiniu.
Tikslus „Gauss“ užkrato plitimo būdas ir kita informacija apie šį virusą dar nėra išaiškinta. Visgi „Kaspersky“ specialistai įtaria, kad šiuo virusu jau yra užkrėsta dešimtys tūkstančių kompiuterių – mažiau nei „Stuxnet“, tačiau daugiau nei „Flame“.
Saugumo specialistai seka „Gauss“ veiklą nuo birželio mėnesio. Įtariama, kad jis pradėjo plisti pernai rugsėjį.