Vos tik kompanija „Microsoft“ pradėjo savo OEM partneriams tiekti „Windows 8“, po kelių dienų ji jau atsidūrė daugelyje failų keitimosi puslapių visame pasaulyje. Tas pats atsitikdavo ir su kitu kiek žymesniu kompanijos iš Redmondo produktu. Akivaizdu, jog atsikratyti piratavimo problema artimiausiu metu „Microsoft“ neketina (ir vargu, ar sugebėtų); vis tik nežiūrint į visas šias negandas, kompanija imasi naujų žingsnių, kurie turėtų apsunkintų piratų ir jos produktus „nulaužinėjančių“ aktyvistų dalią.
OEM aktyvacija leidžia asmeninių kompiuterių gamintojams tiekti rinkai produktus su jau įdiegta ir aktyvuota operacinės sistemos versija, todėl vartotojas gauna kompiuterį, kuris jau paruoštas darbui. Anksčiau buvo naudojamas vienetinis aktyvacijos raktas daugumai OEM gamintojų, kuris leisdavo aktyvuoti operacinę sistemą visuose išleidžiamuose kompiuteriuose. Tačiau dabar, panašu, iš gamintojų reikalaujama įrašyti į kiekvieno kompiuterio BIOS unikalų Windows raktą, kuris atsižvelgs į kiekvieno atskiro kompiuterio aparatinę įrangą.
Pastarasis raktas nebus automatiškai generuojamas kiekvieno OEM gamintojo; vietoj to, jis pateiks pati „Microsoft“, iš partnerių prieš tai gavusi tam tikrus gamybinius duomenis ir tikrindama išleidžiamos įrangos atitikimą būtinoms licencijoms. Kol kas ši informacija dar nėra oficialiai patvirtinta iš „Microsoft“ pusės, o pagrįsta duomenimis, gautais anoniminiais šaltiniais, kuriuos cituota britų resursas „The Register“. Šaltinio teigimu, OEM „Activation 3.0“ versija galios tik tiems produktams, kurie bus išleisti kartu su „Windows 8“ ir vėlesniems.
Aišku, išlieka atviras klausimas, kaip nauja aktyvacija palies privačius asmenis, norinčius įsigyti „Windows 8 OEM“ versiją, arba tuos vartotojus, kurie savarankiškai atnaujina savo kompiuterių aparatinę įrangą.