Ginčas tarp kompanijų „Apple“ ir „Samsung“, kas buvo pirmiau – višta ar kiaušinis – jau yra galutinėje stadijoje, ir abi pusės pateikia teismui gana įdomius įrodymus, kurių galėjome ir nepamatyti, žinant tradiciškai stiprią „Apple“ konfidencialumo politiką. Dėmesio šį kartą nusipelnė Scott Forstall, „iOS“ plėtros padalinio vyriausiojo viceprezidento, atviravimai, kuriuos mielai publikavo resursas „EE Times“.
Nors „iPad“ buvo pristatytas vėliau, nei „iPhone“, būtent jis tapo „Apple“ išmaniojo telefono protėviu
Scott Forstall pasakoja, kokiomis padidinto slaptumo sąlygomis 2003 – 2004 metais prasidėjo darbai prie mobilių „Apple“ produktų, kurie mums dabar žinomi kaip „iPhone“ ir „iPad“. „Apple“ viceprezidentui buvo suteikta galimybė suformuoti komandą iš kompanijos darbuotojų, kuriems iki darbų pradžios net nebuvo paaiškinta, kuo jie užsiims per artimiausius metus (kaip dabar matome, tai užsitęsė daug ilgiau). Kruopščiai saugoma „Apple“ būstinės dalis daugeliui iš darbuotojų tapo antraisiais namais, ten nuolat kvepėdavo pica, kuria maitinosi kompanijos darbuotojai. Prie įėjimo puikavosi lentelė „Kovos klubas“, kadangi kūrėjų komanda buvo lygiai taip pat įslaptinta, kaip ir to paties pavadinimo organizacija kino filme.
Scott Forstall paaiškino, jog išmaniojo telefono su sensoriniu ekranu sukūrimo idėja atsirado tuomet, kai „Apple“ inžinieriai dirbo prie įrenginio, kuris mes šiuo metu vienareikšmiškai vadiname planšetiniu kompiuteriu. 2003 m. „Apple“ pradėjo kurti „nešiojamo kompiuterio pamainą“, kuri būtų prieinama savo kaina, tačiau tam įrenginiui nereikėtų nei fizinės klaviatūros, nei specialios plunksnos informacijai įvesti. Darbo prie „planšetinio kompiuterio protėvio“ metu „Apple“ darbuotojai padarė išvadą, jog neblogai būtų turėti ir telefoną su sensoriniu ekranu. Taip gimė idėja sukurti „iPhone“. Būtent šiam mobiliam įrenginiui ir buvo atiduotas prioritetas 2004 m., tuo tarpu planšetinio kompiuterio kūrimo planai buvo atidėti į stalčius.
Žinoma, nereikia galvoti, jog komunikaciniai įrenginiai su sensoriniais ekranais, kurie telpa kišenėje, išrado būtent „Apple“. Tuo metu rinkoje buvo nemažai kišeninių kompiuterių, kurie naudoja specialią įvesties plunksną. Planšetiniai kompiuteriai taip pat buvo siūlomi dar prieš tai, kai buvo pradėti „iPad“ kūrimo darbai. Tiesiog „Apple“ pavyko šiuolaikinių technologijų pagalba realizuoti idėją kokybiškai naujame lygmenyje, o kartu pasiūlyti tokius įrenginius už prieinamą kainą. Tiem, kuriems dėl tam tikrų priežasčių kaina neatrodo protinga – čia jau kita medalio pusė ir kitos naujienos tema, tačiau faktas lieka faktu – „Apple“ pataikė būtent ten, kur ir taikėsi.