Socialiniai tinklai, elektroninio pašto ir failų keitimosi serveriai – mes vis dažniau patikime savo asmeninės informacijos saugojimą nutolusiems resursams. Tačiau problema slypi tame, jog be mūsų pačių prieigą prie asmeninės informacijos gali gauti ir kibernetiniai nusikaltėliai. Ne paslaptis, jog socialiniais tinklais tikrai dažnai ėmė naudotis būtų vagystėms besiruošiantys asmenys, taip pat tie, kurie ieško potencialių aukų, ir t. t.
Vienas iš „Apple“ įkūrėjų Steve Wozniak („Getty Images“ nuotrauka)
Kaip teigia naujienų agentūra „France Presse“, vienas iš kompanijos „Apple“ įkūrėjų Steve Wozniak vienoje iš televizijos laidų, skirtų amerikiečių „obuolinei“ korporacijai bei Steve Jobs, gana neigiamai pasisakė apie asmeninės informacijos perkėlimo į nutolusius serverius tendencijas. Jo teigimu, per artimiausius penkerius metus, jei viskas vyks tais pačiais tempais, kaip dabar, dėl to susidursime su labai rimtomis problemomis.
Kaip paaiškino S. Wozniak, patikėdami savo privačius duomenis „debesų“ tarnyboms, mes daugiau nieko nebegalime kontroliuoti. Žmonėms gi norėtųsi jausti, jog jie turi savo asmeninę informaciją ir ją valdo. Žinoma, Steve Wozniak žodžiuose yra dalis tiesos, tačiau ar toks įsitikinimas sulėtins „debesų“ technologijų plėtrą bei vis dažniau ten „migruojančius“ žmonių privačius duomenis? Mobilūs įrenginiai, kurie ir toliau išlieka labiausiai augančia rinkos niša, remiasi būtent „debesimis“. Vargu, ar per artimiausius penkerius metus tendencija keisis, taigi viskas priklausys nuo pačių vartotojų sąmoningumo. Tik ar daugumai rūpi, kas vyksta su jų duomenimis, kol „netrenkia žaibas“?