Kompanija „Intel“ pilna ryžto „ultrabookų“ kiekį nešiojamų kompiuterių segmente padidinti iki 40%, ir tai jai būtinai reikia padaryti iki 2012 m. pabaigos, tačiau kartu visiškai nepageidauja mažinti savo procesorių kainų, o taip pat nelabai pageidauja, kad „ultrabookuose“ būtų naudojami „Pentium“ ar „Celeron“ šeimos sprendimai. Vienas iš būdų sumažinti šių labai plonų nešiojamų kompiuterių savikainą, kurį savo partneriams siūlo „Intel“ – tai parėjimas nuo metalinių prie anglies pluošto korpusų.
Panašu, jog su „ultrabookais“ galėsime ne tik dirbti, bet ir žaisti golfą
Kaip teigia taivaniečių resursas „DigiTimes“, antras pagal dydį Taivano golfo lazdų gamintojas – kompanija „Advanced International Multitech“ (AIM) – palaiko „Intel“ iniciatyvą ir ketina sudalyvauti „ultrabookų“ korpusų gamyboje. Anglies pluoštas korpusams suteikia lengvumo ir stiprumo (tai jau puikiai išbandyta su golfui skirtu inventoriumi), be to, jas yra pigiau pagaminti, nei korpusus iš vientiso aliuminio gabalo. Kaip žinia, aliuminio korpusų gamyba yra deficitinė, kadangi pajėgumų neužtenka, o iš esamų beveik viską užsirezervavusi kompanija „Apple“.
Beje, sprendimas pasukti nešiojamų kompiuterių korpusų gamybos pusėn nebuvo priimtas spontaniškai prieš savaitę ar mėnesį. Kompanija AIM ateiti į sau naują segmentą ruošėsi beveik trejus metus. Šiuo metu ji ketina bendradarbiauti su tokiais kompiuterių gamybos gigantais, kaip HP, „Dell“, ASUS ir „Acer“. Masinis anglies pluoštų korpusų „ultrabookams“ tiekimas turėtų prasidėti 2013 metais. Ir nors jie neatrodo taip dailiai, kaip pagaminti iš aliuminio, tačiau dėl pigių „ultrabookų“, matyt, „Intel“ suras dar ne vieną šypseną sukeliantį sprendimą.