Pagrindinė analitikų dalis stengiasi atsižvelgti į planšetinių kompiuterių rinkos augimo dinamiką atskirai nuo tradicinių asmeninių kompiuterių, tačiau ekspertai iš kompanijos „Canalys“ apjungė visus masiniam segmentui skirtus įrenginius. Tai leidžia, pavyzdžiui, kalbėti apie planšetinių kompiuterių ekspansijos tempus.
2012 m. II ketvirtyje, jei tikėti „Canalys“ statistika, planšetinių kompiuterių dalis sudarė 22 % visos kompiuterių rinkos. Per metus šių mobilių įrenginių pardavimai šoktelėjo 75 % iki 24 mln. vienetų, o tai leido „Apple“ tapti didžiausiu pasaulyje kompiuterių gamintoju. Šiai kompanijai tenka 19 % rinkos.
Tiesa, jei kalbėtume apie planšetinius kompiuterius, tai kompanijų „Samsung“ ir ASUS pozicijos taip pat sustiprėjo: korėjiečiai planšetinių kompiuterių pardavimus padidino dvigubai, ir tai yra didžiausias „Android“ įrenginių gamintojas. Kompanijai ASUS pavyko tapti trečia pagal dydį pasaulyje planšečių gamintoju, o partnerystė su „Google“ dėl „Nexus 7“ gamybos papildomai leido sustiprinti pozicijas.
Kompiuterių su operacine sistema „Windows“ sektoriuje dinamika ne tokia pozityvi. Šių įrenginių dalis sumažėjo iki 73 %, kompanija „Intel“ kontroliuoja mažiau nei 70 % rinkos. „Ultrabookai“ kol kas nepateisina vilčių, tuo tarpu su „Windows 8“ susiję lūkesčiai rezultatus parodys ne anksčiau kaip 2013 m. III ketvirtyje. Ekspertų teigimu, jutiklinei įvesčiai pritaikyta „Windows 8“ įvestis pabrangins kompiuterius, kuriem prireiks sensorinių ekranų. Šiuo atveju, „Microsoft“ verta apsvarstyti variantus, leidžiančius subsidijuoti tokių kompiuterių gamintojus, kitokiu atveju „Windows 8“ populiarumas augs lėčiau, nei tikimasi.
„Microsoft“ sprendimą savarankiškai užsiimti planšetinių kompiuterių „Surface“ pardavimu specialistai iš „Canalys“ taip pat vertina kritiškai. Kainos bus didelės, daug tokių įrenginių „Microsoft“ parduoti nesugebės, tuo tarpu konkurencija su partneriais tik pablogins tarpusavio santykius. Galbūt, mano ekspertai, pirmosios nesėkmės planšetinių kompiuterių segmente privers „Microsoft“ sumažinti „Windows 8“ ir „Windows RT“ licencijų kainas. Vis tik kaip bus iš tikrųjų, pamatysime tik 2013 m.