Sprendimas skaitmeninės distribucijos sistemą „Steam“ perkelti ir į „Linux“ sistemas (apie šį įvykį kompanija „Valve“ pranešė liepos viduryje) sukėlė tikrą audrą tarp suinteresuotų pusių, praneša resursas „Ars Technica“, kuris pabandė išsiaiškinti, kas taip neramina abi pusės (ar bent jau vieną iš jų).
Richard Stallman nerimauja dėl „Steam“ DRM apsaugos etiškumo „Linux“ sistemose. Ar verta? |
---|
Štai „Valve“ įkūrėjas ir dabartinis vadovas Gabe Newell vieną dieną praneša, jog „Windows 8“ yra tikra katastrofa visai asmeninių kompiuterių rinkai ir bando pramogas perkelti į „pingvinų daržą“, tačiau atvirų, į „Unix“ panašių operacinių sistemų kūrėjai užsimena apie ne visai etiškus „Valve“ veiksmus.
Richard Stallman, vienas iš OS GNU (atviros UNIX tipo operacinės sistemos) programuotojų ir „Free Software Foundation“ įkūrėjas mano, jog „Steam“ naudojamos DRM apsaugos perkėlimas į atviro kodo operacines sistemas yra negražus elgesys. „Tai neetiška, kadangi jie [kompanija „Valve“] neigia savo klientų laisvę“, - pareiškė R. Stallman. Antra vertus, jo manymu, jau geriau naudoti apsaugotus žaidimus „Linux“ sistemose, nei „Windows“.
„„Steam“ perkėlimas gali atnešti tiek naudos, tiek ir žalos“, – tęsė toliau R. Stallman. „Tai gali paskatinti GNU/„Linux“ vartotojus pirkti ir diegti žaidimus, o žaidėjus – pereiti nuo „Windows“ prie GNU/„Linux“. Aš manau, jog naudos iš tokio sprendimo galiausiai bus daugiau“. Kalbėdamas apie tamsiąją medalio pusę, užsiminta apie tai, jog komerciniai žaidimai su apsaugos sistemomis neskatins laikytis programinės įrangos laisvės ir atvirumo principų.
„Ko šie žaidimai išmokys mūsų bendruomenės vartotojus?“, – pabaigai retorinį klausimą uždavė Richard Stallman. Ir sunku su šiuo OS GNU kūrėju nesutikti. Antra vertus, yra ne viena kompanija, kuri, apsiginklavusi operacine sistema „Linux“, uždirba tikrai didelius pinigus. Prisiminkime kad ir tą pačią „Red Hat“, kuri savo laiku tapo pirmąja „Open Source“ kompanija, uždirbusia 1 mlrd. JAV dolerių. Tad visai nenuostabu, kad ir „Valve“ nori atsikasti „Linux“ pyrago dalį, kuris gali būti ne ką mažiau saldus, nei „Windows“ ekosistema.