Kompanija „Neonode“ savo oficialiame pranešime spaudai informavo, jog nekomercinė organizacija OLPC (nešiojamas kompiuteris kiekvienam vaikui) pasirašė su ja licencinę sutartį dėl sensorinės technologijos „Neonode MultiSensing“ naudojimo vaikams skirtuose nešiojamuose kompiuteriuose „XO“.
Minėtų kompiuterių ekranai sensorinį jautrumą įgys, pradedant nuo dabartinės kartos – „XO-1.75“ – modelių. Antra vertus, šie sprendimai turės savo vardą – „XO Touch“, todėl jie rinkoje galės egzistuoti kartu su paprastu „XO-1.75“. Priminsime, jog mes turime reikalų su „kriauklės“ konstrukcija – kaip ir įprastuose nešiojamuose kompiuteriuose. Vaikams skirtas planšetinis kompiuteris be klaviatūros pasirodys vėliau kaip modelis „XO-3“. Reikia suprasti, jog sensorinis ekranas būsimame OLPC planšetiniame kompiuteryje taip pat naudos kompanijos „Neonode“ technologiją.
Su kompanijos „Neonode“ technologija turi būti susipažinę tie, kurie turėjo laimės tapti vienos iš 2010 – 2011 m. išleistų „Sony“ elektroninių knygų savininku. Tokiuose įrenginiuose, kaip, pavyzdžiui, PRS-650, prisilietimų prie ekrano atpažinimui naudojama technologija „Neonode MultiSensing“. Jos darbo principas – atpažinimas vyksta „optiniame“ diapazone, t.y. per visą ekrano perimetrą išdėstyti infraraudonųjų spindulių davikliai. Atpažinimo sistema gana paprasta ir pakankamai tiksli, leidžia atpažinti keletą prisilietimų vienu metu.
Pabaigai reikėtų pridurti, jog visos kitos „XO-1.75“ kartos nešiojamų kompiuterių specifikacijos nepasikeitė. Tai vis ta pati kompanijos „Marvell“ sukurta ARM platforma, taip pat unikalus du režimus palaikantis ekranas „Pixel Qi“, persijungiantis į monochrominį režimą saulėtos dienos metu. Reikia pažymėti, jog kompanijos „Intel“ sukurti vaikų kompiuteriai jau senokai gavo sensorinius ekranus, taigi „XO“ naujovė ne tik pribrendo, bet ir truputėlį užsivėlino.