Pergalingas „Western Digital“ (WD) ketvirtis, kuris kartu užbaigė ir kompanijos finansinius metus, neapsiėjo be tradicinės konferencijos, kurioje kompanijos atstovai suteikė galimybę rinkos analitikams ir ekspertams užduoti savo klausimus ir gauti į juos atsakymus.
Taigi, atsakydami į analitiko klausimą apie galimą „ultrabookų“ ir planšetinių kompiuterių įtakos didėjimą kietų diskų rinkai, WD atstovai leido suprasti, jog kompanija savos naudos nepaleis. Žinoma, jog planšetiniai kompiuteriai pagrinde naudoja NAND „Flash“ tipo atminties mikroschemas, tuo tarpu „ultrabookuose“ taip pat gamintojai stengiasi rečiau naudoti paprastus kietus diskus (nors „Intel“ raginimas piginti verčia aukoti būtent SSD).
Vis tik visi šie įrenginiai tam tikra prasme, didesniu ar mažesniu mastu pasikliauna „debesų“ sprendimais, kuriems būtini tradiciniai kieti diskai. Be to, WD siūlo ir siūlys ateityje kietus diskus su plonesniu korpusu, kurie lengvai telpa į labai plonus nešiojamus kompiuterius (ir „ultrabookai“ – ne išimtis). „Hibridizaciją“ WD atstovai mato tik tuomet, kai naudojamas atskiras kietas diskas ir atskirai įdiegta NAND „Flash“ atmintis. Pastarasis sprendimas naudingas ne tik kietų diskų, tačiau ir kompiuterių gamintojams, kadangi leidžia lengvai operuoti kaupiklių talpa.
WD atstovai taip pat pažadėjo daugiau investuoti į technologijas, kurios leistų padidinti duomenų įrašymo tankį į magnetines plokšteles. Viena iš alternatyvų šiandien egzistuojančioms technologijoms – tai įrašymas „su pašildymu“ lazeriu (apie panašią technologiją kalba ir „Seagate“). Tiesa, kada tokie kieti diskai su naujos technologijos palaikymu pasirodys rinkoje, WD atstovai nieko nepranešė teigdami, jog apie tai kalbėti dar ankstoka.