Šiaurės Korėjoje, skirtingai nei Lietuvoje, prieiga prie interneto laikoma viena iš didžiausių privilegijų: šią prabangą gali sau leisti tik patys aukščiausi partinės vadovybės atstovai. Tiesa, šios šalies gyventojams yra nesvetima meilė elektronikos įrenginiams, o planšetinių kompiuterių „karštligė“ neaplenkė ir šios itin uždaros valstybės.
Leidinys „NK News“ praneša, jog Š. Korėjoje sukurtas „Apple“ planšetinio kompiuterio „iPad“ klonas, vietos rinkoje žinomas kaip PAD arba „Achim“ (išvertus iš korėjiečių kalbos, reiškia „rytas“), yra labai populiarus tarp vietos studentų. Jie jau spėjo įvertinti įrenginio galimybę paleisti specialiai jam parašytas aplikacijas korėjiečių, anglų ir, kaip keistai beatrodytų, rusų kalbomis.
Aišku, pavadinti komunistinį „Achim“ pilnaverčiu „iPad“ klonu liežuvis tikrai neapsiverčia. Planšetinis kompiuteris turi operacinę sistemą, kurią sukūrė Š. Korėjos specialistai (greičiausiai, tai – modifikuota „Red Star“ versija su „Linux“ branduoliu), tuo tarpu aparatinės dalies specifikacijų žurnalistams sužinoti nepavyko (tikėtina, kad kai ką teko pasiskolinti iš kaimyninės Kinijos, nors tiksliai pasakytų nebent viską gaunantys ir nuolat išardantys „iFixit“).
Vargu, ar PAD pasirodys už Š. Korėjos ribų, nors… rusų kalbos palaikymas leidžia spėti, kad juo gali naudotis ir iš Rusijos atvykę studentai, kurie gali papasakoti pasauliui daugiau apie „iPad“ „kloną“ (pastarieji, kiek žinoma, tapo vienu iš pirmųjų šaltinių, papasakojusių apie komunistinį operacinės sistemos „Red Star“ projektą).