Nemažai ekspertų mano, jog korporacija „Microsoft“ pasielgė tikrai avantiūriškai, nusprendusi savarankiškai platinti planšetinius kompiuterius „Surface“. Teigiama, kad taip korporacija nori išpopuliarinti programinę platformą „Windows RT“, kuri numato ARM procesorių naudojimą su tam specialiai skirta ypatinga „Windows 8“ versija. Esant tokioms sąlygoms trečios šalys, ekspertų teigimu, gali tikėtis ribotos paramos iš „Microsoft“, kai bus kalbama apie nuosavų planšetinių kompiuterių su „Windows RT“ kūrimą.
Kaip teigia resursas „China Times“, kompanija „Microsoft“ iki 2013 m. sausio mėnesio ribos kiekį partnerių, kuriems bus leista gaminti planšetinius kompiuterius su operacine sistema „Windows RT“. Tokiems ARM procesorių kūrėjams, kaip „nVidia“, „Texas Instruments“ ir „Qualcomm“, buvo leista pasirinkti po du gamintojus, su kuriais jie dirbs pradiniame etape.
Tvirtinama, jog „nVidia“ pasirinko ASUS ir „Lenovo“, kompanija „Texas Instruments“ apsiribojo viena – japonų „Toshiba“, tuo tarpu „Qualcomm“ ilgai nesvarsčiusi tarė „taip“ kompanijoms „Samsung“ ir HP. Tiesa, paskutinioji neseniai buvo išreiškusi norą susilaikyti nuo planšetinių kompiuterių „Windows RT“ gamybos artimiausioje ateityje, taigi HP vietą galėtų užimti „Dell“ (beje, pastaroji taip pat primygtinai prašo jos nevadinti „kompiuterių kompanija“, kadangi vis labiau ketina orientuotis į verslo segmentą).
O ką daryti kitiems? Štai anksčiau susirūpinimą dėl „Microsoft Surface“ išreiškusi „Acer“, matyt, buvo nubausta, kadangi prie „Windows RT“ planšetinių kompiuterių rinkos bus prileista tik 2013 m. pradžioje, t. y. tą patį sausio mėnesį. Atsižvelgiant į potencialiai aukštą „Windows“ planšetinių kompiuterių kainą, ne visi gamintojai optimistiškai žvelgia į jų rinkos perspektyvas. Tokiu būdu, kai kurių kompanijų įvesti „Microsoft“ apribojimai visiškai nenuliūdins.