Anksčiau pasakojome apie JAV pradėtą vykdyti operaciją „Cyber Storm“. Ši operacija jau pasibaigė, taigi pats laikas trumpai apžvelgti kas buvo tuo pasiekta.
„Cyber Storm“ - tai atakos imitacija, vykusi gyvybiškai svarbiose JAV institucijose, pradedant elektros jėgainių kompiuteriais, baigiant banko sistemomis.
Ši veikla įtraukė 115 organizacijų, tokių kaip NSA, FTB, Raudonasis kryžius, saugumo ir gynybos departamentai, CŽV. Beje, pastaroji praeitą liepos mėnesį jau vykdė panašią akciją - „Silent Horizon“. Taip pat buvo įtrauktos ir su technologijomis dirbančios kompanijos, bei užsienio šalių vyriausybės.
Šios kampanijos atstovai teigė, kad tai buvo puikus būdas pagerinti nacionalinį IT infrastruktūros saugumą.
„IT infrastruktūra yra kritiškai svarbi mūsų šaliai“, - pridūrė Džordžas Foresmanas, vienas iš IT saugumo departamento darbuotojų.
Atakų simuliacijose panaudoti ne tik standartiniai atakų metodai. Buvo pasitelkta taip vadinamų „blogerių“ pagalba. Jie turėjo pateikti savo tinklapiuose klaidingą informaciją. Tiesa, ant šio kabliuko užkibo labai daug žmonių.
Vis dėlto, interneto pagrindai šias atakas atlaikė. Atakų metu buvo imituotas elektros dingimas dešimtyje valstijų, taip pat kritiniai bankininkystės ir pardavimų sistemų pažeidimai, failų su destruktyviu turiniu siuntinėjimas (net imitavimas, kad vienas iš kompanijos vartotojų jau įvykdė tą failą).
Atakos, žinoma, buvo vykdomos su atjungtais nuo interneto kompiuteriais, kad šios nekaltos atakos netaptų katastrofomis. Per visą šio bandymo laiką tikrasis internetas nuostolių nepatyrė.