Kiekvienas žmogus, kuris bent šiek tiek mokėsi biologijos, stebėjo gamtą ar šiaip kažkada buvo tepliojęs akvarele, supranta spalvinės diferenciacijos svarbą. Iš spalvos netgi galima atpažinti subjekto (arba objekto) statusą. Tai puikiai supranta ir kompanijos „Western Digital“ (WD) marketingo atstovai.
Štai perkant WD standųjį diską, net nereikia susimąstyti, kokį imti. Reikalingi greiti standieji diskai – imam juodus. Gaila kelių šimtų tonų nereikalingos informacijos – imam du žalius. Netgi abejojantiems yra savas pasirinkimas – žiūrėkit į mėlynųjų pusę. Dabar atėjo laikas ir dar vienai vartotojų kategorijai – tiems, kurie nori namie turėti nesudėtingą failų serverį. Jiems kompanija WD dedikuoja naują „rėkiančią“ spalvą – raudoną ir ją pažymėjo „WD Red“ seriją.
„WD Red“ turi 3,5“ formato ir 1, 2 ir 3 TB talpos standžiuosius diskus. Visi diskai patikrinti, ar suderinami su didžiausių NAS sprendimų gamintojų įranga. Kompanija WD padarė viską, kad nesudėtingo NAS serverio surinkimas iš vieno – penkių „WD Red“ diskų taptų vienais niekais.
Atsižvelgiant į naujokų specifikacijas, „WD Red“ standieji diskai su SATA-III 6.0 Gbps sąsaja bus šiek tiek produktyvesni už „WD Green“ seriją. Optimizuota standžiujų diskų programinė įranga (firmware) padės susitvarkyti su specifine tinkliniams kaupikliams apkrova. Vis tik tikėtis, kad „WD Red“ taps pilnaverte „WD RE“ serijos alternatyva, neverta. Rimtiems NAS serveriams reikalingi kiti standieji diskai. Antra vertus, „WD Red“ kaupikliams kompanija suteiks ribotą 36 mėnesių garantiją, jų savininkai galės pasinaudoti visą darbo dieną (kiekvieną savaitės dieną) veikiančia technine pagalba (čia, matyt, aktualiau Vakarų šalių vartotojams).
Beje, taip jau atsitiko, kad šiuo metu „WD Red“, jei tikėti dokumentacija, suvartoja vienu vatu mažiau energijos, nei taupieji „WD Green“. Todėl neatmetama galimybė, jog „raudonieji“ naudoja naujausias 1 TB talpos magnetines plokšteles, tačiau apie tai pranešime spaudai nutylima. Šiuo metu WD partneriai jau prekiauja naujausiais RED serijos diskais. Už 1 TB (WD10EFRX), 2 TB (WD20EFRX) ir 3 TB (WD30EFRX) talpos standžiuosiu diskus atitinkamai prašoma 109 dolerių (~305 Lt), 139 dolerių (~389 Lt) ir 189 JAV dolerių (~529 Lt).