Naršyklė „Google Chrome“ garsėja „JavaScript“ apdorojimo sparta lygiai taip pat, kaip ir tikrai dideliu operatyvios atminties naudojimu. Daugybė skundų iš internetui skirtų nešiojamųjų kompiuterių ir kitų įrenginių su mažu operatyvios atminties kiekiu vartotojų pusės privertė „Chromium“ projektu kūrėjus rimtai užsiimti šia problema.
Naršyklės „Chrome“ architektūra numato, jog kiekvienam paleistam elementui (varikliukas, kortelės, priedai ir prijungiami moduliai) išskiriamas atskiras procesas. Teoriškai toks metodas turėtų leisti operacinei sistemai perkelti į tarpinę atmintį procesus, kurie paslėpti nuo vartotojo akių, pavyzdžiui, neaktyvias korteles. Praktika gi rodo, jog priedai blogai sąveikauja su sistemos optimizavimo mechanizmu, todėl net paprasčiausi pranešimų apie naujus el. laiškus mygtukai gali užimti kelias dešimtis megabaitų.
Kovai su šiuo reiškiniu kompanija „Google“ siūlo pasinaudoti „Event Pages API“. Naudojant šią sąsają, neaktyvūs priedai savo duomenis perkelia į tarpinę atmintį ir atlaisvina vartotojui būtinus resursus. Priedai savotiškame miego režime bus tol, kol jų nepareikalaus pats vartotojas.
Paveiksliuke „Google“ atstovai pademonstravo priedą „Google+ Notifications“, kuris naudoja naują API, darbą. Nauja technologija leido sumažinti sunaudojamos operatyvios atminties kiekį daugiau nei du kartus. Šiuo momentu minėta API yra eksperimentinėje stadijoje.