„Mozilla“ pranešė, jog debiutuoja jos naujas projektas „Thimble“, kuris skirtas padėti pradedantiesiems interneto tinklalapių kūrėjams įsisavinti HTML ir CSS abėcėlę. Ateityje „Mozilla“ bendruomenė žada įdiegti ir „JavaScript“ kalbos palaikymą. Tokiu būdu populiarios „Firefox“ naršyklės kūrėjai papildė savo portfolio dar vienu dėmesio vertu projektu, tarp kurių jau galima rasti klaidų monitoringo sistemą „Bugzilla“ ir el. pašto klientą „Thunderbird“.
„Mozilla Thimble“ aprašomas kaip intuityvus vizualinis redaktorius, kuris leidžia rašyti ir redaguoti HTML kodą naršyklės viduje ir iš karto matyti savo darbą rezultatą bei jį koreguoti, o vėliau ir publikuoti pilnai funkcionuojantį interneto puslapį vienu pelės paspaudimu. „Thimble“ turi eilę pavyzdžių ir šablonų, kurie leistų supaprastinti naujokų apmokymus. Kartu su redaktoriumi „Mozilla“ tinklalapyje debiutavo ir puslapis „Mozilla Webmaker“.
Vis tik pažymima, jog šiuo metu „Thimble“ dar nėra tinkamas pilnaverčių interneto svetainių kūrimui. Pirmiausia, tai dar nėra išbaigtas produktas, kuris šiuo metu intensyviai tobulinamas. Antra, projektas kol kas skirtas daugiau mokymosi tikslams bei nesudėtingų, vieno, kelių puslapių tinklalapių kūrimui. Kad būtų galima puslapį publikuoti, vartotojas gauna panašią į tokią – http://thimbletest.org/p/4fn – nuorodą, o kad puslapio redagavimas galimas, adreso pabaigoje pridėjus žodį „Edit“. Išsaugojęs pakeitimus, žmogus gauna naują puslapio adresą. Be to, neegzistuoja ir puslapio pašalinimo galimybės: tą galima padaryti tik kreipusis į techninės pagalbos padalinį. Taigi, tokie sunkumai tikrai neleidžia sukurti pilnaverčio interneto projekto.
Pranešama, jog „Thimble“ projektas tapo vasarą vykdomos kampanijos „Mozilla Summer Code Party“ dalimi. Kampanija startavo birželio 23 d. renginyje „Global Weekend of Code“ ir tęsis visą vasarą. Visame pasaulyje „Mozilla“ bendruomenė suplanavo virš 330 renginių. Reikia pažymėti, jog „Thimble“ leidžia įsisavinti ne tik HTML ir CSS pagrindus, tačiau ir anglų kalbą, kadangi į kitas kalbas projektas vis dar neišverstas (ar bus tai padaryta, kol kas neaišku).