Praėjo visai nedaug laiko po naujos kartos nešiojamojo kompiuterio „MacBook Pro“ su „Retina“ ekranu anonso, o ekspertai iš resurso „iFixit“ jau atliko keletą „technoporno“ aktų su šia „Apple“ naujiena. Iš pradžių buvo paskelbtas verdiktas, jog naujasis „MacBook Pro“ praktiškai neremontuojamas (taip pat ir pats 2880 ×1800 raiškos „Retina“ ekranas, kuris praktiškai mirtinai įmontuotas į ekrano dangtį), dabar gi ardymo specialistai aptiko jame keletą tikrai originalių inžinerinių sprendimų.
Pavyzdžiui, vaikinai iš „Fixit“ patį „Retina Display“ pavadino ne kaip kitaip, o „inžineriniu stebuklu“, o tokio garsaus titulo buvo nusipelnyta ne tik dėl itin detalaus rodomo vaizdo. Pranešama apie gana neįprastą LCD matricos konstrukciją, kuriai fiksuojančiu rėmeliu faktiškai tapo pats aliuminio korpusas. Be to, nežiūrint į įspūdingas charakteristikas, „Retina“ ekranas netgi plonesnis už savo pirmtaką, o atsisakius stiklinės dangos, dabar ir atspindžių žymiai mažiau.
Beje, LCD matricos išėmimo procedūros metu ji buvo pažeista, o tai yra tik dar vienas patvirtinimas, jog „MacBook Pro“ su „Retina“ ekranu suremontuoti nelabai pavyks. Dabar belieka įtemptai pagalvoti, kaip elgsis „Apple“ autorizuoti garantiniai servisai su atiduotomis remontuoti „Apple“ naujienomis, tačiau patiems kartoti „iFixit“ vaikinų veiksmų primygtinai nerekomenduojame. Beje, paaukoję patį nešiojamąjį kompiuterį, specialistai aptiko 48 LED diodus ekrano apatinėje dalyje, įvairių difuzorių, prizmių ir kitų komponentų. Reikia tikėtis, jog kiti gamintojai tokių „vienkartinių“ nešiojamųjų kompiuterių idėja neužsikrės.