Dažnas „Facebook” socialiniame tinklalapyje užsiregistravęs vartotojas elektroninėje erdvėje susiduria su asmeniniais įžeidinėjimais, priekabiavimu arba tiesiog kvailais komentarais, rašo britų „The Telegraph“.
Turbūt visi esame bent kartą spaudę nuorodą „pranešti apie netinkamą pranešimą“ šalia nepraustaburnio vartotojo žinutės. Bet ar tikrai žinote, kas nutinka paspaudus šią nuorodą?
„Facebook“ tinklaraštyje vartotojams praskleidė mėlynai baltą užsklandą ir grafiškai pavaizdavo kai kuriuos slaptus ir itin painius tinklalapio mechanizmus.
„Siekdami bet kuriuo paros metu suvaldyti tinklalapyje skelbiamus pranešimus, šimtai „Facebook“ darbuotojų visame pasaulyje dirba 24 valandas per parą, septynias dienas per savaitę. Tuo metu, kai viename pasaulio krašte vartotojų operacijų komanda baigia dieną, jų kolegos dar tik pradeda darbą“, – rašoma tinklaraštyje.
Kadangi svetainėje lankosi vartotojai iš viso pasaulio, „Facebook“ valdo pranešimus daugiau nei 24 kalbomis. Komandos bet kada pasiruošusios padėti visiems įžeistiems vartotojams, nesvarbu, kuriame žemės kampelyje jie yra.
Specialiai suburta „Facebook“ vartotojų operacijų grupė suskirstyta į keturias komandas, atsakingas už skirtingų tipų skundų valdymą: saugumo, neapykantos skleidimo ir priekabiavimo, susisiekimo bei užgauliojančio pobūdžio žinučių valdymo komandas.
Vartotojui pranešus apie netinkamą žinutę ir nurodžius įžeidimo pobūdį, elektroninė sistema pranešimą išsiunčia vienai iš pagalbos komandų. Pavyzdžiui, jeigu žinutės arba nuotraukos turinys tariamai vaizduoja grafinį smurtą, tai bus pranešta saugos komandai, kurios užduotis – peržiūrėti ir įvertinti pranešimo turinį.
Kuriai nors komandai nustačius, kad žinutės turinys pažeidžia „Facebook“ politiką arba žmogaus teisių įstatymą, žinutė pašalinama, o ją atsiuntęs vartotojas įspėjamas dėl netinkamo elgesio.
Be to, „Facebook“ gali apriboti vartotojo galimybes dalintis konkretaus turinio informacija arba naudotis tam tikromis tinklalapio funkcijomis, panaikinti vartotojo sąskaitą bei, esant būtinybei, perduoti informaciją teisėsaugai.