Korporacija „Google“ savo oficialiame tinklaraštyje pranešė apie naują funkciją. Nuo šiol, jei „Google“ vartotojo paskyra bus atakuojama programišių, kurie yra palaikomi vyriausybinių institucijų (taip vadinama „state-sponsored attack“), vartotojai bus perspėti pranešimu.
Ypatingai pažymima tai, jog pats įspėjimo faktas dar nereiškia, jog ataka įvykdyta sėkmingai. Galbūt vartotoją tik pradėjo atakuoti, pavyzdžiui, specialios kenkėjiškos programinės įrangos „žvejybos“ (phishing) metodais. Tiesa, įspėjime nenurodoma, kokios būtent šalies vyriausybė atakuoja vartotoją (tačiau tų šalių, kur įvesta interneto cenzūra, vartotojai tą puikiausiai supras ir patys).
Tiesa, lieka neaišku, kodėl korporacija „Google“ ypatingai išskiria atakas, kurios palaikomos vyriausybinių institucijų, o ne visas apskritai, kadangi kibernetinės atakos atveju rekomenduojama imtis lygiai tų pačių priemonių, kaip ir atakuojant „laukiniams“ programišiams. Tai ir slaptažodžio sudėtingumo laipsnio padidinimas, interneto naršyklės, įvairių jos priedų, operacinės sistemos, biuro programų paketų atnaujinimas iki aktualios versijos, taip pat „Google“ rekomenduoja ir dviejų lygių autentifikaciją, kuri tikrai nevienareikšmiškai priimta daugumos internetinių paranojikų. Tačiau „Google“ turbūt geriau matyti, nuo ko saugotis reikia labiausiai.