Kompanijos DICE žaidimų gerbėjams, kurie vis dar naudoja 32 bitų „Microsoft“ operacines sistemas, reikėtų gerai pagalvoti apie OS atnaujinimą artimiausiu metu. Studija neseniai pranešė, jog kai kurie jos žaidimai su „Frostbite“ varikliuku reikalaus 64 bitų operacinės sistemos. Taigi 32 bitų sistemų savininkams, kurie nenorės imtis atitinkamų atnaujinimų procedūros, teks praleisti kai kuriuos žaidimus.
Apie tokius pokyčius pranešė „Frostbite 2.0“ varikliuko vienas iš kūrėjų, inžinierius Johanas Anderssonas savo „Twitter“ paskyroje, tiesa, kokie tai bus žaidimai, nutylėjo. Aišku, mes galima su atitinkama dalele sėkmės atspėti, kas tai galėtų būti. Štai iš kito „Battlefield“ serijos žaidimo, ar tai būtų „Battlefield 4“, ar „Battlefield: Bad Company 3“, tikrai galima laukti reikalavimo naudoti 64 bitų operacinės sistemos naudojimo. Tą patį galima pasakyti apie projektą „Mirror’s Edge 2“, jei toks yra kuriamas.
Kai kurie iš „Electronic Arts“ žaidimų, kurie pasirodys kitais metais, taip pat gali pareikalauti naujos operacinės sistemos, kadangi varikliuko „Frostbite 2.0“ naudojimas neapsiriboja studijos DICE projektais. Atsižvelgiant į tą faktą, jog visos EA studijos naudos „Frostbite 2.0“ naujų žaidimų kūrimo procese, galima tikėtis sulaukti nemažai projektų su panašiu reikalavimu operacinei sistemai.
Kaip žinia, didžioji dalis žaidimų kompiuterių jau naudoja 64 bitų operacines sistemas „Windows“, kurios leidžia išnaudoti daugiau nei 3 GB operatyvios atminties. Kitiems gi DICE atstovas pataria: „Windows 8“ pasirodymas – tai neblogas šansas ne tik atnaujinti savo OS, bet ir pereiti prie 64 bitų platformos.
Būsimų žaidimų su „Frostbite 2.0“ naujas reikalavimas operacinėms sistemoms gali nurodyti tik tai, jog žaidimų kūrėjai nori pakelti PC platformoms skirtą žaidimų grafikos lygį į žymiai aukštesnį, nei žaidimų konsolės, lygį, o tam reikės daug didesnių resursų, tarp jų ir daugiau operatyvios atminties.
Trečioji „Battlefield“ versija jau demonstruoja nemažą pranašumą grafikos srityje prieš versijas, skirtas konsolėms, tuo tarpu kita dalis šį skirtumą padidins dar labiau. Ir jei „Microsoft“ bei „Sony“ nesuskubs kitąmet pasiūlyti rinkai naujų žaidimų konsolių, asmeniniai kompiuteriai su žaidimams tinkama diskretine grafika gali sulaukti didesnio vartotojų dėmesio, nei galima tikėtis šiuo metu.